Euro 2020. Fani stracili bilety na mecze w Glasgow

Reprezentacja Szkocji
Reprezentacja Szkocji PressFocus

Media w Szkocji donoszą, że kibice, którzy przed dwoma laty kupili wejściówki na mecze Euro 2020 w Glasgow stracili swoje bilety. UEFA zdecydowała się zwrócić im pieniądze. Wielu fanów nie ukrywa rozgoryczenia takim obrotem sprawy.

W największym mieście Szkocji rozegrane zostaną trzy mecze fazy grupowej i jeden w ramach 1/8 finału. Na inaugurację 14 czerwca Szkoci zmierzą się z Czechami. W drugim meczu na Hampden Pak rywalem naszych południowych sąsiadów będą z kolei Chorwaci.

Do mediów zgłosili się kibice, którym UEFA anulowała wejściówki na drugie z wymienionych spotkań. Z powodu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa na obiekt Hampden Park będzie mogło wejść zaledwie 12 tysięcy widzów.

Szkocja czekała na awans dwie dekady

Tymczasem przed dwoma laty wejściówki na mecze Euro 2020 zakupiło kilkadziesiąt tysięcy osób. UEFA zwraca im teraz pieniądze za wspomniane bilety. Wielu kibiców jest z tego powodu niezadowolonych. Zwłaszcza, że szanse na zdobycie nowych wejściówek na turniej Euro 2020, z powodu ogromnego zainteresowania, graniczyć będzie z cudem.

Media w Szkocji zwracają uwagę na bałagan informacyjny. Niektórzy kibice informują bowiem, że UEFA póki co nie anulowała im wejściówek na mecze w Glasgow. Pozostaje pytanie czy zrobi to na dniach czy też wspomnianym nabywcom dopisało szczęście i rzeczywiście będą mogli zasiąść na Hampden Park.

Reprezentacja Szkocji zagra na wielkiej imprezie po raz pierwszy od 23 lat. W fazie grupowej The Tartan Army zmierzą się z Chorwacją, Czechami oraz Anglią. Ostatni z tych meczów zostanie rozegrany na Wembley w Londynie.

Komentarze