Chorwaci w mocnym zestawieniu nie dali rady Armenii

Ivan Perisic
Pressfocus Na zdjęciu: Ivan Perisic

We wtorkowy wieczór reprezentacja Chorwacji zagrała towarzysko z reprezentacją Armenii. Aktualni wicemistrzowie Świata długo dyktowali warunki spotkania, jednak w końcówce stracili gola, przez co mecz zakończył się remisem 1:1 (1:0).

Chorwaci zdominowali rywala do przerwy

Reprezentacja Chorwacji już na samym początku spotkania zepchnęła rywala do głębokiej defensywy. Trzeba przyznać, że momentami Armenia była w ogromnych tarapatach, jednak znakomita postawa Yurchenki między słupkami nie raz ratowała gości przed utratą gola.

Golkiper pozostał jednak bezradny przy strzale Ivana Perisica w 24. minucie. Chorwacki skrzydłowy wykorzystał swoje doświadczenie, będąc w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, kiedy zupełnie niekryty wpakował piłkę w prawy dolny róg.

Armenia skorzystała na słabej skuteczności Chorwatów

Natomiast druga połowa była zupełnie inna. Armenia nie przypominała drużyny, która przyjechała do Veliki Gorci tylko się bronić. Z każdą kolejną akcją w grze podopiecznych Caparrosa widać było coraz większą pewność siebie.

Chorwaci wyglądali tak jakby odpowiadała im jednobramkowa zaliczka. Wszystko zmieniło się w 72. minucie, kiedy Zhirayr Shaghoyan doprowadził do remisu, pięknym trafieniem z dystansu, umieszczając futbolówkę pod samą poprzeczką.

Od tego momentu zespół Dalicia wrzucił szósty bieg, ale nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, przez co pojedynek zakończył się remisem.