Chilwell i Mount nie zagrają z Czechami, są odizolowani

Mason Mount
PressFocus Na zdjęciu: Mason Mount

Ben Chilwell i Mason Mount nie zagrają w ostatnim meczu fazy grupowej pomiędzy reprezentacjami Anglii i Czech. Obaj gracze spędzą sześć dni na kwarantannie przez to, że mieli kontakt z Billym Gilmourem.

  • Billy Gilmour uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa
  • Po spotkaniu Anglii ze Szkocją (0:0) z pomocnikiem Chelsea mieli kontakt Ben Chilwell i Mason Mount
  • W wyniku tego dwaj gracze Synów Albionu pozostaną w izolacji przez następnych sześć dni

Chilwell i Mount opuszczą spotkanie o pierwsze miejsce w grupie

Mason Mount i Ben Chilwell nie wystąpią w nadchodzącym starciu reprezentacji Anglii przeciwko Czechom. Dwaj zawodnicy Chelsea pozostają w izolacji po tym, jak po meczu ze Szkocją (0:0) nawiązali kontakt z klubowym kolegą, Billym Gilmourem, u którego zdiagnozowano Covid-19.

Gilmour szybko został wykluczony z pojedynku Szkocji z Chorwacją. Jego dwóch kolegów nie wystąpi zaś w meczu o pierwsze miejsce w grupie D.

Obóz reprezentacji Anglii potwierdził te doniesienia w oficjalnym oświadczeniu.

“Możemy potwierdzić, że Ben Chilwell i Mason Mount muszą pozostać w izolacji do przyszłego poniedziałku włącznie. Decyzja ta została podjęta wraz z Public Health England. Para będzie trenować indywidualnie w prywatnych obszarach angielskiej bazy treningowej St George’s Park. Reszta drużyny wróci tam po meczu z Czechami” – możemy przeczytać w komunikacie.

Pozostali członkowie drużyny oraz sztabu kadry narodowej uzyskało negatywne wyniki testów.

Para z Chelsea może nie zagrać również w kolejnej rundzie

Anglicy są już pewni awansu do kolejnej rundy, ale wynik meczu z Czechami zadecyduje o tym, którego dnia Synowie Albionu rozegrają swoje spotkanie 1/8 finału. Jeżeli gracze Southgate’a pokonają Czechy, zmierzą się we wtorek z drugą drużyną grupy F. Wówczas obaj zawodnicy będą do dyspozycji trenera. Jeżeli jednak Anglicy nie zdołają pokonać rywali, ich mecz w 1/8 finału przypadnie na niedzielę. Wtedy Chilwell i Mount będą jeszcze odizolowani. Oznacza to, że ich koledzy mają dodatkową motywację przed wtorkowym starciem z reprezentacją Czech.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: .

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze