Piłkarz Górnika Zabrze błysnął na Euro. Zdobył cudowną bramkę [WIDEO]

Reprezentacja Słowenii zremisowała 1:1 z Danią w meczu grupowym na Euro 2024. Cenny punkt Słoweńcom zapewnił obrońca Górnika Zabrze - Erik Janża - który popisał się pięknym golem.

Erik Janża
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Erik Janża

Erik Janża z pięknym golem na mistrzostwach Europy

Reprezentacja Słowenii w niedzielę wieczorem podejmowała Danię w ramach grupy C na mistrzostwach Europy 2024. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli Duńczycy, ale Słoweńcy sprawili niespodziankę i zgarnęli cenny punkt. Prowadzenie w dzisiejszym meczu zgodnie z przewidywaniami objęli podopieczni Kaspera Hjulmanda – w 17. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Eriksen.

W drugiej połowie do głosu wreszcie doszła jednak drużyna prowadzona przez Matjaza Keka, której starania zostały wynagrodzone w 77. minucie. Wówczas na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się doskonale znany polskim kibicom Erik Janża. Strzał lewego obrońcy Górnika Zabrze był bardzo mocny, a dodatkowo rykoszet zmylił stojącego między słupkami reprezentacji Danii Kaspera Schmeichela.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1, co zespół ze Słowenii bez wątpienia może uznać za sukces.

Erik Janża najprawdopodobniej będzie kontynuował swoją karierę na ekstraklasowych boiskach, ponieważ kilkanaście godzin temu zostało ogłoszone przedłużenie kontraktu 30-letniego zawodnika z Górnikiem Zabrze. Nowa umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 roku.

Boczny defensor z powodzeniem występuje w zespole popularnych Trójkolorowych od lipca 2019 roku, gdy trafił do polskiego klubu na zasadzie wolnego transferu z chorwackiej drużyny NK Osijek.

Komentarze