Euro 2024: Niemcy – Węgry

RozgrywkiEuro 2024 – grupa A
GospodarzReprezentacja Niemiec
GośćReprezentacja Węgier
MiastoStuttgart
StadionMercedes-Benz Arena
Data i godzina19 czerwca 2024 roku, godzina 18:00

Zapowiedź meczu

Drugą serię gier w grupie A podczas czerwcowych mistrzostw Europy rozpoczniemy od spotkania gospodarzy turnieju, czyli reprezentacji Niemiec z ekipą Węgier. Podopieczni Julianna Nagelsmanna będą przystępować do tego meczu po rywalizacji ze Szkotami, zaś gracze trenera Marco Rossi’ego po starciu ze Szwajcarami. Z pewnością będziemy wiedzieli wtedy już znaczniej więcej o dyspozycji obu drużyn na Euro oraz ich możliwościach.

Ten mecz będzie jednak znacznie ważniejszy dla reprezentacji “Madziarów”. Można bowiem sobie wyobrazić scenariusz, że walka o drugie miejsce rozstrzygnie się pomiędzy wszystkimi zespołami z wyłączeniem Niemiec. Wówczas kluczowe dla losów ewentualnej dalszej kwalifikacji mogą okazać się potyczki z gospodarzami turnieju. Komu uda się zapunktować w takim starciu, ten może być bliżej awansu. Szczególnie, że liczyć może się nawet każdy gol. Z drugiej zaś strony nasi zachodni sąsiedzi wygrywając na otwarcie mistrzostw oraz pokonując zespół z Budapesztu mogą zapewnić sobie już grę w następnej rundzie, a to z ich punktu widzenia absolutnie fundamentalna sprawa. Stąd też spodziewać się można tutaj niezwykle ciekawego pojedynku, który już podczas poprzedniego Euro udowodnił, że może opiewać w wiele goli.

Niemcy – Węgry: historia

Obie te reprezentacje mierzyły się ze sobą całkiem nie tak dawno temu. W 2022 roku w ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA dość sensacyjnie Niemcy nie odnieśli ani jednego zwycięstwa. Co więcej, zainkasowali w dwóch meczach raptem jeden punkt. Węgrzy bowiem na wyjeździe zwyciężyli 1:0 po golu Adama Szalaia. Zaś w domowym meczu podzielili się oni punktami. To sprawia, że można domniemywać, że “Madziarze” będą potrafili postawić się silniejszemu – przynajmniej na papierze – rywalowi.

Z kolei na ostatnim Euro rozegranym w 2021 roku również byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania, w którym padły aż cztery bramki. Niemcy na stadionie w Monachium dwukrotnie musieli odrabiać straty. Ostatecznie udało się to dopiero w końcówce meczu, gdzie doprowadzili do wyniku 2:2. Analizując także historyczne mecze tych ekip, warto cofnąć się do roku 1954 i spotkania na mundialu w Szwajcarii, gdzie widzowie mogli obejrzeć aż – uwaga – 11 goli. Wtedy Węgrzy zwyciężyli 8:3.

Niemcy – Węgry: ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Niemiec.

Z kolei tak wyglądają wyniki reprezentacji Węgier w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Niemcy – Węgry: kursy bukmacherów

Jeśli chodzi o analizy i kursy przygotowane przez bukmacherów, to z nich jasno wynika, że faworytem do wygrania tego spotkania jest reprezentacja Niemiec. Wszyscy najwięksi gracze na rynku są w tej kwestii jednomyślni, ale taka postawa nie może dziwić. Węgrzy są stawiani w roli outsidera, dlatego też kursy za ich zwycięstwo jest bardzo wysoki i oscyluje w granicach 9.00.

Niemcy – Węgry: typy i przewidywania

Trudno w tym spotkaniu postawić na coś innego niż korzystny wynik dla ekipy gospodarzy. Reprezentacja Niemiec jest jednym z czołowych zespołów w Europie i nawet pomimo ostatniego kryzysu w trakcie przygotowań do turnieju wciąż ma sporo jakości. Z pewnością po pierwszym spotkaniu Euro będziemy wiedzieć już więcej, stąd też mój typ na to spotkanie: zwycięstwo reprezentacja Niemiec.

STS
1.33
wygrana Niemiec

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.