Weteran nie myśli o końcu kariery. “Nadal jestem konkurencyjny”

Luka Modrić udzielił obszernego wywiadu portalowi Sportske Novosti, w którym zabrał głos na temat swojej sytuacji w Realu Madryt, a przede wszystkim potwierdził chęć kontynuowania kariery w reprezentacji Chorwacji przynajmniej do EURO 2024.

Luka Modrić
IMAGO / Igor Soban Na zdjęciu: Luka Modrić
  • Luka Modrić pomimo 37 lat wciąż jest kluczowym piłkarzem reprezentacji Chorwacji
  • Pomocnik zapowiedział, że po udanych eliminacjach będzie chciał zagrać na EURO 2024
  • Były zawodnik Tottenhamu Hotspur przyznał też, że nadal czuje się przydatny w Realu Madryt

“Musimy pomagać młodym robić postępy i stopniowo przekazywać im pałeczkę”

Luka Modrić przedłużył swoją umowę z Realem Madryt do 30 czerwca 2024 roku i choć na początku sezonu pełni rolę rezerwowego, to na pewno otrzyma swoje minuty z biegiem kampanii. Legendarny pomocnik w rozmowie z portalem “Sportske Novosti” zapowiedział chęć występu z reprezentacją Chorwacji na Mistrzostwach Europy 2024, które odbędą się w Niemczech.

Gra w reprezentacji? Rozmawiałem na ten temat z trenerem już wcześniej. Zlatko Dalić wyraził silną chęć, abym pozostał do jego dyspozycji. Moje pragnienia również szły w tym kierunku, ale jestem zawodnikiem i zawsze mogę subiektywnie ocenić, czy reprezentacja mnie potrzebuje, czy może jestem ciężarem. Nie chciałbym tego doświadczyć nawet w snach, gdybym był postrzegany jako ciężar – powiedział Luka Modrić.

POLECAMY TAKŻE

W rozmowie z trenerem wszystko sobie wyjaśniliśmy i zdecydowałem się grać dalej, w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy i z myślą o występie w Niemczech. To prawda, że ​​po porażce z Hiszpanią byłem w naprawdę złym nastroju, nie miałem ochoty na żadne rozmowy i programy w mediach na temat mojego statusu – dodał pomocnik.

My, starsi gracze, musimy pomagać młodym robić postępy i stopniowo przekazywać im pałeczkę. Staram się robić to od dłuższego czasu i cieszę się, że ci młodzi chłopcy, czy to Rodrygo, czy Vinicius, czy nowi, chcą rad i korzystają z naszych doświadczeń. Jestem konkurencyjny, wiem, że nadal mogę przydać się Realowi Madryt – zakończył weteran, który gra dla Królewskich od 2012 roku.

Komentarze