Twarz odbudowy Ruchu z ważną wiadomością. “Wszystko ma swój początek i koniec”

Ruch Chorzów w najbliższą sobotę pożegna się z PKO Ekstraklasą w meczu z Cracovią. Już wiadomo, że będzie to pożegnalne spotkanie z Niebieskimi dla Tomasza Foszmańczyka.

Tomasz Foszmańczyk
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Tomasz Foszmańczyk

Tomasz Foszmańczyk kończy karierę

Ruch Chorzów po sezonie 2023/2024 pozostawi po sobie mieszane odczucia. Z jednej strony Niebiescy imponowali grą z charakterem. Z drugiej jednak nie notowali wyników na tyle dobrych, aby móc utrzymać się w elicie. Jednocześnie po roku 14-krotny mistrz Polski spada z PKO Ekstraklasy. Tymczasem klub w swoich mediach społecznościowych opublikował materiał wideo z ważną wiadomością.

POLECAMY TAKŻE

Sobotnie starcie będzie ostatnim w barwach chorzowskiej drużyny dla Tomasza Foszmańczyka. 38-latek podjął decyzję o zakończeniu kariery. – Czuję dumę, że byłem częścią tej pięknej historii. Na zawsze zapamiętam te wszystkie chwile. Każde zwycięstwo, każdą zdobytą bramkę i trzy kolejne awanse, każdą fetę. Noszenie koszulki z eRką i zakładanie opaski było dla mnie zaszczytem. Wszystko ma swój początek i koniec. Mecz z Cracovią będzie moim ostatnim w barwach Ruchu i ostatnim w karierze – przekazał Foszmańczyk w przekazie dla kibiców.

Zawodnik trafił do chorzowskiej ekipy w marcu 2019 roku z Chojniczanki Chojnice na zasadzie wolnego transferu. Foszmańczyk to jednocześnie wychowanek Niebieskich. Ogólnie rozegrał w ekipie z ulicy Cichej łącznie 139 meczów, notując w nich 22 trafienia i trzy asysty. W swoim piłkarskim CV ma też takie kluby jak: GKS Katowice, Bruk-Bet Termalica czy Korona Kielce.

Czytaj więcej: Górnik Zabrze zaczął oficjalnie zbrojenie, posiłki z Czech

Komentarze