Runjaić wyczekuje meczu z Ruchem. “Nie ma marginesu na błędy”

Legia Warszawa wraca do ligowego grania. W piątek zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Kosta Runjaić otwarcie mówi o walce o mistrzostwo.

Kosta Runjaić
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kosta Runjaić
  • Legia Warszawa zmierzy się w piątek na wyjeździe z Ruchem Chorzów
  • Wojskowi wciąż wierzą, że uda się zdobyć mistrzostwo Polski
  • Kosta Runjaić ma świadomość trudnej sytuacji w ligowej tabeli

Legia walczy o mistrzostwo? Runjaić świadomy sytuacji

Legia Warszawa w piątek zagra pierwsze ligowe spotkanie po przerwie zimowej. W stolicy wciąż wierzą, że uda się włączyć do walki o mistrzostwo Polski, choć strata punktowa do lidera Ekstraklasy jest dość spora.

Wojskowi mają za sobą przygotowania w Turcji, które Kosta Runjaić ocenia bardzo pozytywnie. Uważa, że drużyna jest odpowiednio przygotowana do pogoni za ścisłą czołówką. Ma również świadomość, że zdobycie mistrzostwo będzie możliwe jedynie w przypadku uniknięcia nadmiaru wpadek, których nie brakowało jesienią.

– Mamy duże szanse, nie chcemy niczego szybko zaprzepaścić. Wiemy w jakim miejscu jesteśmy, wiemy że nie ma marginesu na błędy. Jesteśmy dobrze przygotowani, ale rywale też na pewno wykonali dobrą pracę i nie poddadzą się bez walki. Dla Ruchu to ważne spotkanie, potrzebuje punktów aby utrzymać się w lidze. My zaś chcąc walczyć o mistrzostwo musimy wygrywać wszystkie spotkania, już wystarczająco wiele punktów potraciliśmy jesienią – mówi niemiecki szkoleniowiec.

W ramach 20. kolejki Legia zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Niebiescy zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, dlatego ekipa z Warszawy musi traktować komplet punktów jako obowiązek.

Zobacz również: PSG szuka następcy Mbappe. Celuje w jedną z gwiazd Serie A

Komentarze