Pogoń – Lech. Wielki mecz Portowców, Fredrik Ulvestad bohaterem [WIDEO]

Pogoń Szczecin wygrała aż 5:0 z Lechem Poznań w hitowym meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Najlepszym zawodnikiem na boisku był Fredrik Ulvestad, który strzelił gola i zaliczył dwie asysty.

Fredrik Ulvestad
IMAGO / Piotr Kucza / FotoPyK / Newspix.pl Na zdjęciu: Fredrik Ulvestad
  • Pogoń Szczecin nie dała szans Lechowi Poznań w hicie 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy
  • Portowcy pokonali Kolejorza aż 5:0, a wielki udział w tym triumfie miał Fredrik Ulvestad
  • Norweski pomocnik tego wieczoru zdobył bramkę, a także popisał się dwiema asystami

Lech zdominowany przez Pogoń, ekipa Gustafssona zaimponowała

Pogoń Szczecin w niedzielę wieczorem na własnym stadionie podejmowała Lecha Poznań. Spotkanie było zapowiadane jako hit 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy i nie zawiodło oczekiwań zgromadzonych na trybunach dwudziestu tysięcy kibiców.

Portowcy po czterdziestu pięciu minutach prowadzili już 3:0 – do siatki trafili Fredrik Ulvestad, Alexander Gorgon oraz Vahan Bichakhchyan. Warto podkreślić, że norweski pomocnik oprócz zdobycia bramki popisał się także dwiema asystami przy golach Austriaka i Ormianina.

Podopieczni Johna van den Broma w drugiej części gry nadal bili w głową mur, a gospodarze podtrzymali skuteczność – w 47. minucie prowadzenie na 4:0 podwyższył Kamil Grosicki, a tuż przed ostatnim gwizdkiem, w 93. minucie, swoją bramkę strzelił również Mariusz Fornalczyk, który chwilę wcześniej wszedł z ławki rezerwowych.