Marek Papszun wrócił oficjalnie do Ekstraklasy

Marek Papszun wrócił do pracy w Ekstraklasie jako trener. 49-latek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Rakowa Częstochowa, do którego wróci po roku przerwy.

Marek Papszun
Obserwuj nas w
fot. Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Marek Papszun

Marek Papszun ponownie trenerem Rakowa Częstchowa

Raków Częstochowa ma za sobą nieudany sezon w PKO Ekstraklasie. Czerwono-niebiescy nie dali rady wywalczyć na koniec sezonu miejsca premiowanego grą w eliminacjach do europejskich pucharów. Jednocześnie klub już jakiś czas temu wydał komunikat, że po sezonie zakończy współprace z trenerem Dawidem Szwargą. Jasne jest już, kto zastąpi młodego szkoleniowca.

POLECAMY TAKŻE

“Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa i wraz z początkiem nowego sezonu przejmie funkcję pierwszego trenera. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata, z możliwością odejścia w ściśle określonych sytuacjach” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany przez biuro prasowe ustępującego mistrza Polski.

Papszun wraca tym samym po roku do klubu, z którym osiągał największe sukcesy. Wygrywał z Rakowem mistrzostwo kraju, a także dwukrotnie Puchar i Superpuchar Polski. Ostatnio nie brakowało spekulacji łączących trenera z Ferencvarosem. Finalnie jednak urodzony w Warszawie szkoleniowiec zdecydował się na powrót do ekipy z siedzibą przy ulicy Limanowskiego.

Tymczasem w najbliższa sobotę Raków rozegra ostatnie spotkanie w sezonie 2023/2024, mierząc się w roli gospodarza ze Śląskiem Wrocław. Czerwono niebiescy w teorii nie grają już o nic, ale rozdają karty w wyścigu po mistrzostwo kraju, w którym biorą udział Wojskowi oraz Jagiellonia Białystok.

Czytaj więcej: Legia będzie miała kłopot, nie chodzi tylko o Josue

Komentarze