Dwa gole samobójcze w Poznaniu! Gospodarze łapią kontakt! Lech – Legia na żywo

O 17:30 rozpocznie się najciekawszy mecz 32. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań - Legia Warszawa. Śledź przebieg spotkania w relacji "na żywo".

Mikael Ishak
SOPA Images Limited/Alamy Na zdjęciu: Mikael Ishak

Lech – Legia na żywo

W hicie 32. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się przed własną publicznością z Legią Warszawa. Stawką tego spotkania jest awans na trzecie miejsce w tabeli, które daje również prawo gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Kolejorz potrzebuje do tego tylko remisu, podczas gdy Legia musi w stolicy Wielkopolski sięgnąć po komplet punktów.

5. Lech – 52 pkt

90+7′ Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2!

Koniec! Legia Warszawa wygrywa w Poznaniu i melduje się na 3. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Lech jest piąty.

90+6′ Blisko, ale daleko

Blazić główkował tuż obok słupka – jednak i tak był na spalonym.

90+4′ Bez kartki, ale w groźnym miejscu

Ba Lousa faulował Josue tuż przed polem karnym Legia ma doskonałą okazję na gola.

90+1′ Doliczony czas gry

W Poznaniu pogramy siedem minut dłużej.

88′ Niepotrzebne zachowanie Salamona

Bartosz Salamon ogląda żółtą kartkę za faul na Josue. Obrońca gospodarzy nadepnął na rękę swojego przeciwnika.

83′ Nadzieja dla Lecha! 1:2!

Joel Pereira pokusił się o uderzenie zza szesnastki i nie dał żądnych szans Tobiaszowi! Kapitalny strzał Portugalczyka, Lech w końcu się przebudził!

82′ Kolejna zmiana w Legii:

81′ Gramy dalej

Rywalizacja została wznowiona. Możemy być pewni, że do drugiej części spotkania sędzia doliczy przynajmniej pięć minut.

78′ Konieczna przerwa!

Szymon Marciniak przerywa grę. Na murawie lądują race, piłkarze schodzą z boiska.

76′ Gospodarze wzmacniają ofensywę:

75′ Lech ze strzałem

Tobiasz na raty, ale broni uderzenie Ishaka. Golkiper Legii udanie interweniuje po strzale z bliskiej odległości.

74′ Goncalo Feio decyduje się na pierwszą zmianę:

73′ Mógł strzelać!

Elitim wpadł w szesnastkę i poszukał zagrania przed bramkę, ale zagrał zbyt szybko i nikt nie zdołał zamknąć tej akcji. Zabrakło uderzenia!

68′ Tobiasz był czujny!

Kacper Tobiasz popisał się kapitalną paradą po uderzeniu Radosława Murawskiego z dystansu! Golkiper Legii był na posterunku!

67′ Roszady w ekipie gospodarzy:

66′ Bez strzału, ale z napomnieniem dla rywala

Jurgen Elitim mógł zagrać w pole karne, ale dał się przewrócić. Elias Andersson ogląda kartkę, rzut wolny dla Lecha na 25. metrze.

64′ Kartka dla Wojskowych

Artur Jędrzejczyk został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe przerwanie kontrataku. Poszkodowanym Kristoffer Velde.

63′ Walka, ale bez efektów

Tempo gry spadło. Obie ekipy nie potrafią wymienić kilku celnych podań, walka toczy się głównie w środku pola.

59′ Legia znowu miała okazję

Celhaka dopadł do piłki wybitej po wrzutce Josue i zza szesnastki nieznacznie chybił atomowym uderzeniem z powietrza!

55′ Kartka dla gości

Żółta kartka dla Yuriego Ribeiro. Obrońca Legii ostro potraktował Radosława Murawskiego i nie uniknął napomnienia, już siódmego w tym sezonie.

54′ Było blisko!

Yuri Ribeiro dorzucił w pole karne, a Marc Gual główkował tuż nad poprzeczką! Znakomita okazja na podwyższenie wyniku!

51′ Wymuszona przerwa

Sędzia Szymon Marciniak musiał przerwać grę. Stadion został zadymiony.

49′ Groźnie, ale bez strzału

Joel Pereira posłał groźne dośrodkowanie przed bramkę. Kristoffer Velde zawahał się i nie ruszył do piłki – zabrakło strzału.

46′ Czas na drugą połowę

Wracamy na murawę. Lech spróbuje odwrócić losy hitu i przynajmniej dogonić Legię.

Zmiana w przerwie

Elias Andersson za Barry’ego Douglasa – Mariusz Rumak zdecydował się na jedną roszadę.

Bartosz Salamon “pozazdrościł” Blaziciowi:

W taki sposób Josue zmarnował rzut karny:

45+5′ Czas na przerwę

Koniec pierwszej połowy zmagań w Poznaniu. Mariusz Rumak ma 15 minut na “wstrząśnięcie” swoimi podopiecznymi.

45+1′ Trzy minuty dłużej

Pierwsza połowa potrwa trzy minuty dłużej, tak zadecydował Szymon Marciniak.

45′ Dramat poznaniaków!

Niesamowite! Drugi samobójczy gol! Bartosz Salamon uprzedził swojego golkipera i kieruje piłkę do własnej bramki!

44′ Goście mogli podwyższyć prowadzenie!

Po fatalnym nieporozumieniu Murawskiego i Salamona Lech mógł stracić drugą bramkę. Marc Gual miał okazję na oddanie strzału, ale przymierzył obok słupka.

41′ Lech próbuje się obudzić

Gospodarze odzyskali posiadanie i przenieśli się na połowię rywali. Teraz mają rzut wolny po faulu Celhaki na Murawskim.

38′ Legia dominuje

Legia nie zamierza rezygnować z okazji na podwyższenie prowadzenia. Wojskowi atakują prawą flanką, Lech musi głęboko się bronić.

34′ Nieudana ofensywa Legii

Gual chciał rozegrać z Pankovem, ale podawał zbyt mocno i piłka po ofiarnym zagraniu Serba ląduje w rękawicach Mrozka.

32′ Nie ma mowy o jedenastce

Miha Blazić jest przekonany, że był faulowany w polu karnym. Jednak Szymon Marciniak pozostał niewzruszony – sędzia nie dopatrzył się przewinienia Macieja Rosołka

28′ Nieudana próba z dystansu

Jesper Karlström dostał piłkę na 20. metrze i oddał strzał, jednak wyraźnie chybił. Grę od bramki wznowi Tobiasz.

26′ Błąd Pankova

Pankov przewinił w starciu z Ishakiem na 40. metrze. Faul był dosyć ostry, ale zakończyło się bez kartki

24′ Niedoszła rehabilitacja Blazicia

Miha Blazić mógł naprawić swoje błędy, ale po jego strzale piłka tafia w poprzeczkę. Z narożnika boiska dorzucał Joel Pereira.

20′ Walka w środku pola

Dużo walki, mnóstwo niedokładności. Tempo gry spadło, obie drużyny mają problem z wymienieniem kilku celnych podań.

15′ Dramat Lecha! 0:1!

Mrozek tym razem był bezradny! Miha Blazić w kuriozalny sposób kieruje piłkę do własnej siatki! Legia “wraca” na prowadzenie!

14′ Nie ma gola!

Bartosz Mrozek zatrzymał strzał Josue! Fatalnie wykonany rzut karny!

13′ Wskazanie na 11. metr!

Douglas ogląda kartkę za przewinienie na Gualu. Jedenastka dla Wojskowych!

13′ Karny dla Legii?

Barry Douglas mógł faulować Guala. Sędzia obejrzy tę sytuację.

12′ Szansa Josue

Josue pokusił się o uderzenie w powietrza – piłka po strzale Portugalczyka szybuje nad poprzeczką bramki Lecha.

9′ Nie ma gola!

Szymon Marciniak obejrzał wydarzenia poprzedzające bramkę i anulował gola. Rosołek przewinił w starciu z Sousą!

7′ VAR uratuje gospodarzy?

Trwa analiza sytuacji z udziałem Afonso Sousy i Macieja Rosołka. Napastnik Wojskowych mógł faulować.

6′ Co za początek gości!

Legia otwiera wynik hitu już w 6. minucie! po szybkiej akcji piłka trafia do Pawła Wszołka, a ten pokonał Bartosza Mrozka uderzeniem po poprzeczkę! Golkiperowi Lecha nie pomogła interwencja Mihy Blazicia, który podbił futbolówkę.

Symboliczna oprawa

Kibice gospodarzy nie są zadowoleni z postawy drużyny i polityki klubu. Oprawa dobitnie to pokazuje:

3′ Pierwsza okazja

Joel Pereira poszukał Mikaela Ishaka, ale wrzutka bocznego obrońcy była zdecydowanie zbyt mocna

1′ Zaczynamy!

Sędzia Szymon Marciniak dał sygnał do rozpoczęcia hitu w Poznaniu

17:25 – Ostatnie minuty

Do pierwszego gwizdka pozostało już tylko pięć minut. Kto wygra? A może znowu obejrzymy remis?

17:20 – Bez goli

Ostatni bezpośredni pojedynek Lecha z Legią w Poznaniu zakończył się bezbramkowym remisem. Taki sam wynik padł w starciu w Warszawie w rundzie jesiennej tego sezonu.

17:12 – Wsparcie trybun

Chociaż Lech nie imponuje wynikami, kibice licznie gromadzą się przy Bułgarskiej. Piłkarze w końcu muszą odwdzięczyć się swoim fanom.

17:06 – Jak wygląda aktualna tabela Ekstraklasy? Trzy kluby z szansą na mistrzostwo

Jagiellonia i Śląsk na plus w 32. kolejce PKO Ekstraklasy. Górnik zaliczył wpadkę, Lech Poznań czeka na hit z Legią Warszawa. Jak wygląda aktualna tabela Ekstraklasy? Trzy kluby wciąż w grze o mistrza.

16:58 – Walka o podium

Jeżeli gospodarze wygrają lub przynajmniej zremisują dzisiejszy hit, awansują na 3. lokatę, tym samym wyprzedzając Górnika Zabrze. Zwycięstwo przyjezdnych da im.. także 3. pozycję. Legia obecnie plasuje się na 7. miejscu, tracąc dwa punkty do 4. Lecha, który w swoim dorobku ma 52 oczka.

16:50 – Podstawowy skład Legii

Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek, Celhaka, Elitim, Josue, Ribeiro – Rosołek, Gual – takie zestawienie na starcie w Poznaniu zaproponował Gonçalo Feio.

16:42 – Wyjściowa jedenastka Lecha

Mrozek – Pereira, Salamon, Blažič, Douglas – Szymczak, Murawski, Karlström, Velde – Sousa, Ishak – w takim składzie Kolejorz wybiegnie na murawę.

16:35 – Hit poprowadzi Szymon Marciniak

Znamy obsadę sędziowską pojedynku przy Bułgarskiej. Arbitrem głównym będzie Szymon Marciniak, a na liniach pomagać mu będą Radosław Siejka i Bartosz Heinig. Za VAR odpowiedzialni będą Piotr Lasyk i Marcin Boniek.

16:30 – Przed nami ligowy klasyk

O godzinie 17:30 zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego podczas meczu Lech Poznań – Legia Warszawa. Kto będzie górą? Śledź przebieg tego spotkania w naszej relacji na żywo.