Orest Lenczyk nie żyje

Zmarł Orest Lenczyk. Był szkoleniowiec między innym Śląska Wrocław, Ruchu Chorzów czy Wisły Kraków miał 81 lat. Informację na ten temat przekazał Łukasz Gikiewicz na platformie X.

Orest Lenczyk
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Orest Lenczyk

Orest Lenczyk zmarł w wieku 81 lat

Orest Lenczyk zmarł we wtorek 11 czerwca 2024 roku. Bardzo smutnymi wieściami na ten temat podzielił się w swoich mediach społecznościowych były podopiecznych legendarnego trenera – Łukasz Gikiewicz. Środkowy napastnik KTS Weszło opublikował lapidarną wiadomość na platformie X.

POLECAMY TAKŻE

Lenczyk to trener, którego ostatnim pracodawcą było Zagłębie Lubin. Miało to miejsce w latach 2013-2014. Wcześniej legendarny szkoleniowiec prowadził między innymi takie kluby jak: Ruch Chorzów, Wisłę Kraków czy Śląsk Wrocław. W przeszłości wygrywał trzy mistrzostwa Polski.

Ostatni tytuł mistrzowski Lenczyk wygrał w sezonie 2011/2012 z WKS-em. Było to zresztą ostatnie mistrzostwo Polski wygrane przez Śląsk. Trener w swoim CV mógł też dopisać dwa triumfy w spotkaniach o Superpuchar Polski.

Lenczyk to trener urodzony w Sanoku, stawiający pierwsze kroki w zawodzie w takich klubach jak: Karpaty Krosno czy Siarka Tarnobrzeg. W trakcie swojej kariery prowadził też Widzew Łódź, Pogoń Szczecin czy Cracovię.

28 grudnia Lenczyk skończył 81 lat. Będąc trenerem, zasłynął z wielu ciekawych komentarzy, które na stałe zapisały się w historii polskiej piłki. Bez wątpienia cytaty legendarnego szkoleniowca mogłyby trafiać do zestawień najciekawszych w świecie futbolu. Prezentujemy kilka z nich:

  • “Może dlatego, że nie brałem i nie biorę lewej kasy, nie piję, nie palę, postrzegany jestem jako dziwak.”
  • “Był to występ jednego aktora, raczej z kabaretu.”
  • “Jeśli piłkarz jest matołem, to potrzebuje menedżera, a jak jest inteligentny, to sobie sam poradzi.”

Czytaj więcej: Raków może pożegnać pomocnika, MVP sezonu nie jest ulubieńcem Papszuna

Komentarze