Dobre wieści dla kibiców Górnika Zabrze. Jest porozumienie z kapitanem

Górnik Zabrze doszedł do porozumienia z Erikiem Janżą w kwestii dalszej współpracy - donosi "WP Sportowe Fakty". Kapitan ma podpisać dwuletnią umowę.

Erik Janza (w środku)
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Erik Janza (w środku)

Górnik dogadał się z kapitanem

Górnik Zabrze zaliczył fenomenalną rundę wiosenną sezonu 2023/2024. Niemal do samego końca walczył o podium Ekstraklasy, które umożliwiłoby grę w europejskich pucharach. Finalnie ekipa Jana Urbana zakończyła rozgrywki na szóstym miejscu w tabeli. Obecnie trwają przygotowania do kolejnej kampanii.

Jedną z najważniejszych kwestii dla kibiców było wyjaśnienie przyszłości Erika Janży. Kontrakt kapitana wygasa pod koniec czerwca, a na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiało się wiele skrajnych informacji dotyczących szans na kontynuowanie współpracy. W pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że drogi się rozejdą, mimo chęci do przedłużenia umowy z obu stron.

POLECAMY TAKŻE

“WP Sportowe Fakty” przekazało w sobotę optymistyczne wieści. Okazuje się, że Górnik Zabrze doszedł do porozumienia z Janżą w kwestii dalszej współpracy. Zawodnik ma podpisać dwuletnią umowę. Oficjalne ogłoszenie może nastąpić jeszcze dzisiaj.

W sezonie 2023/2024 Janża wystąpił w 24 meczach we wszystkich rozgrywkach. Wiosną opuścił tylko jedno spotkanie, natomiast w rundzie jesiennej pauzował znacznie częściej. W sumie zgromadził cztery asysty.

Aktualnie 30-latek przebywa w Niemczech, gdzie wspólnie z reprezentacją Słowenii walczy o dobry wynik na Euro 2024. Janża to podstawowy zawodnik swojej drużyny narodowej.

Zobacz również: Media: Probierz zaskoczy składem na Holandię?! Możliwa niespodzianka w środku pola

Komentarze