Tuchel zdradza, dlaczego opuści Bayern. Padły mocne słowa

"Oczywiście, nie ma jednego winnego zaistniałej sytuacji i słabych wyników" - mówi Thomas Tuchel na konferencji prasowej po tym, jak kilka dni temu Bayern Monachium poinformował o jego odejściu wraz z końcem sezonu.

Thomas Tuchel
Obserwuj nas w
IMAGO / Steinsiek.ch / Grant Hubbs Na zdjęciu: Thomas Tuchel
  • Thomas Tuchel wraz z końcem sezonu przestanie być trenerem Bayernu Monachium
  • Taką decyzję kilka dni temu podjęły władze klubu
  • Teraz szkoleniowiec mówi o powodach takiego ruchu

“Nie ma jednego winnego”

Bayern Monachium pod wodzą Thomasa Tuchela wyglądał po prostu bardzo słabo. Zespół, który przez ostatnie lata był potentatem w Bundeslidze, teraz bardzo często tracił punkty z ligowymi średniakami. To spowodowało, że napięcie wśród fanów i władz klubu rosło z każdym kolejnym dniem. Finalnie zarząd “Die Roten” zdecydował rozstać się ze szkoleniowiec po tym sezonie. To obopólna decyzja, w której Niemiec widzi jednak pewne plusy.

POLECAMY TAKŻE

Oczywiście, nie ma jednego winnego zaistniałej sytuacji. Gdybym winny był tylko ja, nie siedziałbym dzisiaj na tej konferencji. Niemniej biorę na siebie całą odpowiedzialność. Rozwój zespołu i wyniki nie są takie, jak sobie wyobrażałem to przed sezonem. Jestem rozczarowany także swoją pracą – powiedział na konferencji prasowej szkoleniowiec rodem z Niemiec.

Będę miał teraz większą swobodę w podejmowaniu decyzji kadrowych, czy personalnych. Nie muszę już rozważać długoterminowych skutków danego wyboru i tego, co będzie dalej – dodał.

Czytaj więcej: Kolejny problem Realu Madryt. Szpital “Królewskich” się rozrasta

Komentarze