Tuchel planuje przyszłość po Bayernie. Liczy się dla niego tylko jeden kierunek

Thomas Tuchel latem odejdzie z Bayernu Monachium. Niemiecki trener liczy na błyskawiczny powrót na ławkę. Marzy mu się praca w Premier League.

Thomas Tuchel
Obserwuj nas w
fot. Imago/Sven Simon Na zdjęciu: Thomas Tuchel
  • Thomas Tuchel po sezonie rozstanie się z Bayernem Monachium
  • Niemiecki trener jest gotowy, aby od razu rozpocząć pracę w nowym klubie
  • Marzy mu się powrót do Premier League

Tuchel nie chce przerwy. Marzy mu się praca w Premier League

Przygoda Thomasa Tuchela z Bayernem Monachium zakończy się dość szybko i będzie można ją uznać za spore niepowodzenie. Klub niedawno poinformował, że w porozumieniu z trenerem podjęto decyzję o rozstaniu wraz z końcem sezonu. Do tej pory wydawało się, że Tuchel może stracić pracę jeszcze przed jego zakończeniem. To skutek mizernych wyników, jakie Bawarczycy osiągają od kilku miesięcy.

Tuchel niejednokrotnie podkreślał, że w rodzimym kraju pracuje mu się ciężej, gdyż spotyka się ze znacznie większą presją oraz medialną krytyką. Z utęsknieniem wspomina także czas spędzony w Chelsea, gdzie sięgnął po trofeum Ligi Mistrzów.

Angielskie media przekonują, że Tuchel planuje już przyszłość po rozstaniu z Bayernem. Nie zamierza udawać się na urlop, bowiem jest gotów do rozpoczęcia pracy w nowym klubie. Menedżer marzy o powrocie do Premier League, gdzie rywalizowało mu się najlepiej.

Jedną z opcji stał się Manchester United, który wciąż nie podjął wiążącej decyzji w sprawie przyszłości Erika ten Haga. Pozostałe kluby z czołówki raczej nie planują zmian na ławce trenerskiej. Pod znakiem zapytania stoi dalsza praca Mauricio Pochettino, choć do Chelsea Tuchel raczej wybierać się nie zamierza.

Zobacz również: Liverpool poszukuje następcy Kloppa i ma plan B. Kto, jeśli nie Xabi Alonso?

Komentarze