Kuriozum w Bundeslidze. Decyzja sędziego przejdzie do historii [WIDEO]

W meczu Borussii Dortmund z Borussią M'Gladbach doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia Florian Badstubner anulował wykorzystany rzut karny.

Florian Badstubner
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Florian Badstubner
  • Borussia Dortmund pokonała Borussię M’Gladbach 2:1
  • W trakcie meczu doszło do niecodziennej sytuacji
  • Sędzia anulował wykorzystany rzut karny

Kuriozum w meczu Borussia M’Gladbach – Borussia Dortmund

Borussia Dortmund pokonała Borussię M’Gladbach 2:1 w meczu 29. kolejki Bundesligi. Wszystkie gole padły już w pierwszej połowie, ale z tego meczu kibice najbardziej zapamiętają kuriozalną sytuację z 51. minuty.

Sędzia Florian Badstubner z wielkim przekonaniem uznał, że bramkarz gospodarzy faulował napastnika gości w polu karnym. W rezultacie do jedenastki podszedł Marcel Sabitzer. Austriak pewnie wykorzystał szansę i na dosłownie kilka chwil zapewnił Borussii dwubramkowe prowadzenie. Jak się okazało, w trakcie wykonywania jedenastki interweniował VAR, który przywołał arbitra głównego do ekranu. Po analizie wykorzystaną jedenastkę unieważniono, bo faulu jednak nie było.

Marcel Sabitzer prawdopodobnie usłyszał gwizdek z trybun i dlatego wykonał rzut karny. Oficjalnego sygnału od sędziego nie było.