Borussia wybrała nowego trenera. Niegdyś błyszczał jako piłkarz

Borussia Dortmund oficjalnie poinformowała, że Nuri Sahin został nowym trenerem pierwszej drużyny. Turek zastąpił na tym stanowisku Edina Terzicia.

Nuri Sahin i Edin Terzic
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Nuri Sahin i Edin Terzic

Nuri Sahin zastąpi Edina Terzicia w Borussii Dortmund

Nuri Sahin został nowym trenerem Borussii Dortmund. Klub wydał oficjalny komunikat w tej sprawie, potwierdzając, że to właśnie Turek zastąpi Edina Terzicia.

35-latek jest dobrze znany Borussii Dortmund, ponieważ jako piłkarz rozegrał dla tego klubu aż 274 mecze, w których zdobył 26 goli. Z BVB zdobył mistrzostwo Bundesligi w 2011 r. i Puchar Niemiec w 2017 r. W latach 2021-2023 był trenerem Antalyasporu, a w styczniu 2024 r. wrócił do Dortmundu jako asystent trenera Edina Terzicia.

POLECAMY TAKŻE

– Nuri Sahin pomógł nam dotrzeć do finału Ligi Mistrzów UEFA w zeszłym sezonie. Ma tutaj doświadczenie jako zawodnik i asystent trenera. Wie, jak działa BVB, a przede wszystkim wie, jak odnieść sukces. Dzięki swojemu naturalnemu autorytetowi i wiedzy specjalistycznej ma dobre relacje z naszym zespołem i wie, nad czym musimy wspólnie popracować. Nuri ma nasze pełne zaufanie i pełne wsparcie – powiedział Sebastian Kehl, dyrektor sportowy ekipy z Signal Iduna Park.

– To dla mnie wielki zaszczyt być głównym trenerem Borussii Dortmund. Chciałbym podziękować wszystkim członkom kierownictwa wyższego szczebla klubu za wiarę, jaką we mnie okazali, i nie mogę się doczekać mojej nowej roli w BVB – mówił Sahin.

Czytaj dalej: Legenda żegna się z Borussią Dortmund. Oficjalny komunikat

Komentarze