Wyścig o posadę trenera Bayernu trwa. Xabi Alonso ma trzech ostatecznych rywali

Bayern Monachium wciąż nie wybrał nowego trenera. Jednak grono potencjalnych kandydatów zostało mocno zwężone. Jak przekonuje dziennikarz Christian Falk, w grze o posadę zostało czterech szkoleniowców w tym Xabi Alonso.

Xabi Alonso
Obserwuj nas w
Imago / Grant Hubbs Na zdjęciu: Xabi Alonso
  • Bayern Monachium szuka nowego trenera
  • Faworytem w wyścigu o posadę jest Xabi Alonso
  • Oprócz Hiszpana w grze zostało tylko trzech innych szkoleniowców

Alonso, Mourinho, De Zerbi i Conte w grze o posadę w Bayernie

Bayern Monachium jeszcze nie ogłosił kto po sezonie przejmie rolę, którą aktualnie pełni Thomas Tuchel. Niemiecki szkoleniowiec ogłosił, że wraz z zakończeniem sezonu odejdzie z klubu. Na niespełna dwa miesiące do końca bieżącej kampanii wydaje się, że największym faworytem jest Xabi Alonso.

POLECAMY TAKŻE

Dziennikarz Christian Falk, który jest świetnie poinformowany w temacie Die Roten uważa, że na ostatecznej krótkiej liście kandydatów znajdują się tylko cztery nazwiska. Xabi Alonso jest oczywistym kandydatem numer jeden. Aczkolwiek szansę na przejęcie sterów w Bayernie wciąż mają Jose Mourinho, Roberto De Zerbi oraz Antonio Conte.

Zarówno Conte, jak i Mourinho obecnie pozostają bezrobotni. Włoch nie znalazł jeszcze nowego pracodawcy po rozstaniu z Tottenhamem, zaś Portugalczyk w styczniu został zwolniony z Romy. Z kolei Alonso oraz De Zerbi mają ważne kontrakty w swoich klubach. Hiszpan odpowiada za wyniki Bayeru Leverkusen, a Włoch pracuje w Brighton.

Komentarze