Przerwana passa Radomiaka Radom

Gracze Stali
PressFocus Na zdjęciu: Gracze Stali

W dziewiątej kolejce PKO Ekstraklasy Stal Mielec wygrała z Radomiakiem Radom 1:0 (1:0). Jedynego gola zdobył w tym spotkaniu Grzegorz Tomasiewicz. Goście przegrali po raz pierwszy w lidze od 9 sierpnia 2021 roku. Wtedy to ponieśli porażkę w wyjazdowym starciu z Wisłą Płock.

Mielczanie szybko stworzyli sobie pierwszą sytuację. Już w piątej minucie Fabian Piasecki dostrzegł Mateusza Maka, który strzałem z woleja próbował zaskoczyć bramkarza Radomiaka Radom. Filip Majchrowicz był jednak na posterunku.

Na pierwszego gola czekaliśmy do doliczonego czasu gry do pierwszej połowy. Majchrowicz sfaulował Piaseckiego, a rzutu karnego nie zmarnował Tomasiewicz.

W 61. minucie gospodarze powinni podwyższyć. Piasecki zagrał w tempo do Maksymiliana Sitka, ale zawodnik Stali Mielec uderzył prosto w Majchrowicza. W odpowiedzi okazję mieli goście. Akcję Meika Karwota próbował zakończyć Mario Rondon, lecz uderzył nieco ponad poprzeczką.

W 83. minucie zakotłowało się w polu karnym mielczan. Karwot dograł przed bramkę Stali, piłkę kopnął Rondon, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Kilka chwil potem głową próbował Dominik Sokół, lecz dobrze interweniował Rafał Strączek. W doliczonym czasie gry wyrównać mógł jeszcze Damian Jakubik. Górą był jednak bramkarz Stali i to mielczanie zdobyli trzy punkty.