Przełamanie Leeds United, grali Polacy

Patrick Bamford

Leeds United w zaległym spotkaniu 18. kolejki Premier League pokonało 3:0 (0:0) Southampton. W obu ekipach grali reprezentanci Polski. Po stronie gospodarzy 59 minut zaliczył Mateusz Klich. Tymczasem u gości całe zawody rozegrał Jan Bednarek.

Święci zaczęli z wysokiego C

Leeds United przystępowało do potyczki ze Świętymi po dwóch porażkach z rzędu. Jednocześnie podopieczni Marcelo Bielsy wierzyli, że wrócą na swoim stadionie na zwycięski szlak. Z kolei Southampton wierzyło, że remis z Chelsea (1:1) był dobrym prognostykiem na wtorkowe starcie.

Pierwsze fragmenty rywalizacji upłynęły pod znakiem dominacji gości. Już w piątej minucie poważnie bramce Leeds zagroził Jannik Vestergaard, oddając mocny strzał głową. Ostatecznie jednak ta próba była niecelna. Z kolei trzy minuty później okazję do zdobycia bramki Nathan Tella, ale jego strzał był za słaby, aby mógł zaskoczyć bramkarza rywali.

Po zmianie stron worek z bramkami został w końcu rozwiązany. Niestety dla gości do siatki trafiali tylko podopieczni argentyńskiego trenera. Wynik rywalizacji został otwarty w 47. minucie, gdy po strzale z lewej nogi na prowadzenie Leeds wyprowadził Patrick Bamford. 27-latek zdobył czternastą bramkę w sezonie.

Polski mecz w Premier League dla Leeds

Na kolejne trafienia w meczu trzeba było czekać do ostatniego kwadransa spotkania. Najpierw w 78. minucie uderzeniem zewnętrzną częścią stopy a’a Riccardo Quaresma wyróżnił się Stuart Dallas. Tym samym gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie.

Ostatnie słowo należało natomiast do Raphinhi, który w 84. minucie popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego, ustalając wynik rywalizacji na 3:0 dla Pawi. Tym samym 11. zwycięstwo Leeds w tej kampanii stało się faktem, dzięki czemu ten zespół awansował na 10. miejsce w tabeli. Southampton zanotowało z kolei jedenastą porażkę.