Puszcza bestią negrą dla Wisły [WIDEO]

Wisła Kraków miała wykonać krok w kierunku powrotu do Ekstraklasy w spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Po pierwszej odsłonie Biała Gwiazda nie ma jednak powodów do zadowolenia, bo podopieczni Tomasza Tułacza prowadzą różnicą dwóch goli (2:0).

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice
  • Puszcza Niepołomice kolejny raz zawiesiła wysoko poprzeczkę Wiśle Kraków w tym sezonie
  • Podopieczni Tomasza Tułacza po pierwszej połowie prowadzą 2:0
  • Gole dla Żubrów strzelili Kamil Zapolnik i Łukasz Sołowiej
  • Po zmianie stron katem gospodarzy został Lucjan Klisiewicz

Ekstraklasa oddaliła się od Wisły Kraków

Wisła Kraków od początku sezonu była postrzegana jako jeden z kandydatów do awansu do Ekstraklasy. Pod wodzą trenera Jerzego Brzeczka sytuacja Białej Gwiazdy była zła. Naprawił ją jednak Radosław Sobolewski. Dzięki świetnej rundzie wiosennej krakowski team dał radę wspiąć się z 10.miejsca w tabeli do strefy barażowej.

We wtorek 6 czerwca ekipa z Reymonta w barażu półfinałowym o awans do Ekstraklasy mierzyła się z Puszczą Niepołomice. Wisła liczyła na pierwsze zwycięstwo w kampanii nad ekipą Tomasza Tułacza. Pomóc w zrealizowaniu celu miało ponad 20 tysięcy widzów zgromadzonych na trybunach.

W każdym razie Puszcza skupiła się tym, aby robić swoje i przyniosło to efekty. Na prowadzenie niepołomiczan wyprowadził w 33. minucie Kamil Zapolnik, popisując się celnym strzałem głową. Tymczasem przed przerwą bramkę na 2:0 dla gości dołożył Łukasz Sołowiej i sytuacja krakowskiej drużyny stała się bardzo trudna.

Tymczasem w ostatnich fragmentach rywalizacji nadzieje krakowskiej ekipie na korzystny wynik dał Alex Mula. Piłkarz Białej Gwiazdy oddał strzał z dystansu. Piłka po rykoszecie wylądowała w bramce rywali i zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka. W doliczonym czasie gry goście wykorzystali natomiast otwartą grę wiślaków i za sprawą Lucjana Klisiewicza dołożyli dwie bramki. Tym samym Puszcza wygrała 4:1 i awansowała do finału baraży o Ekstraklasę.