2 Liga. Garbarnia Kraków zdecydowanie lepsza od wicelidera

Garbarnia Kraków
PressFocus Na zdjęciu: Garbarnia Kraków

Garbarnia Kraków sprawiła sporą niespodziankę i zwyciężyła rezultatem 3:0 nad KKS-em Kalisz w meczu w ramach 19. kolejki eWinner 2 Ligi.

• Garbarnia pewnie ograła drużynę z Kalisza
  • Autorami bramek byli Gawlik (samobój), Mularczyk oraz Warczak
  • To bardzo cenne trzy punkty dla krakowian

Garbarnia nie dała szans KKS-owi Kalisz

KKS Kalisz, który w środku tygodnia po rzutach karnych sensacyjnie pokonał Górnika Zabrze w 1/8 finału Pucharu Polski i tym samym awansował do ćwierćfinału prestiżowych rozgrywek, w piątek nie sprostał Garbarni Kraków. Mecz w ramach 19. kolejki drugiej ligi zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

Garbarnia Kraków wyszła na prowadzenie już w 15. minucie spotkania, bowiem do własnej bramki trafił Gawlik. W 27. minucie aluminiowe obramowanie obił Wilczyński (KKS Kalisz). W 32. minucie mogło być 2:0 dla “Brązowych”, ale po strzale Karbownika piłka odbiła się od poprzeczki. Na początku drugiej części gry, w 56. minucie, prowadzenie gospodarzy podwyższył Mularczyk. Następnie swoje okazje mieli jeszcze Słomka czy Żak, który uderzył w słupek.

W 80. minucie szansę na zdobycie kontaktowego gola dla KKS-u Kalisz miał Gęsior, który jednak z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad bramką. Ta sytuacja zemściła się dokładnie pięć minut później, kiedy to do siatki trafił Warczak, czym ustalił rezultat meczu na 3:0.

W tym momencie Garbarnia Kraków z 19 punktami na koncie plasuje się na 15. miejscu w tabeli. KKS Kalisz natomiast z uzbieranymi 35 oczkami pozostaje na pozycji wicelidera eWinner 2 Ligi.

Garbarnia Kraków – KKS Kalisz 3:0 (1:0)

Bramki: 15′ Gawlik (samobój), 56′ Mularczyk, 85′ Warczak.

Żółte kartki: Putno, Głaz, Smajdor, Lipkowski.

Składy

Garbarnia Kraków: Bartusik – Warczak, Bartków, Nakrošius, Marszalik – Słomka, Nowak (65′ Handzlik), Kardas (89′ Banach), Mularczyk (88′ Gądek), Karbownik (78′ Pranica) – Żak.

KKS Kalisz: Krakowiak – Głaz (63′ Zawistowski), Smoliński, Gawlik, Kendzia, Smajdor (63′ Zmorzyński) – Putno (67′ Łuszkiewicz), Wysokiński, Gęsior, Koczy (63′ Lipkowski) – Wilczyński (46′ Gordillo).