LM: Dublet Lewandowskiego! Kędziora nie zatrzymał Bayernu

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu Bayern – Dynamo Kijów, który monachijczycy wygrali 5:0. Polak w tej edycji Ligi Mistrzów zdobył już cztery bramki i jest wicekrólem strzelców. Całą drugą połowę dla ukraińskiego zespołu rozegrał Tomasz Kędziora.

Lewandowski nie potrzebował nawet pół godziny

Przed meczem Bayern – Dynamo, Robert Lewandowski mógł liczyć na to, że wpisze się na listę strzelców i to nie raz. Blisko tego było już po dziesięciu minutach gry. Wówczas Polak oddał strzał głową, który zdołał obronić Georgi Bushchan. Dwie minuty później Ukraiński bramkarz był już bezradny. Przepuścił bowiem strzał napastnika monachijczyków z rzutu karnego. 33-latek przymierzył w środek bramki.

Kwadrans od strzelenia pierwszego gola, Bayern wygrywał już różnicą dwóch trafień. Ponownie do siatki trafił Lewandowski. Tym razem wchodzący w pole karne Polak, otrzymał idealnie wymierzone podanie prostopadłe od Thomasa Muellera. Następnie opanował futbolówkę i strzelił precyzyjnie w prawy dolny róg bramki. Lewandowski w Lidze Mistrzów strzelił już 77 goli. Do przerwy Bawarczycy wygrywali 2:0.

Bayern nie miał dość

Mircea Lucescu postanowił, że na drugie 45 minut wpuści z ławki rezerwowych Tomasza Kędziorę. Polak nie uchronił jednak swojej drużyny od utraty kolejnych goli. W 68. minucie Leroy Sane wystawił piłkę do Serge’a Gnabry’ego tak, że ten musiał już umieścić w siatce. Sześć minut później Sane miał swojego gola. Uderzył kapitalnie zza pola karne tuż pod poprzeczkę. Wynik meczu na 5:0 dla Bayernu trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Eric Maxim Choupo-Moting. Kameruńczyk wykorzystał asystę Benjamina Pavarda i pokonał bramkarza uderzeniem futbolówki głową.