Tomasz
Kędziora

Tomasz Kędziora to polski piłkarz, występujący na pozycji obrońcy. Aktualnie jest zawodnikiem PAOK-u Saloniki. W drużynie narodowej rozegrał już ponad 20 występów.

Czytaj dalej…

16
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Tomasz Kędziora
Data urodzenia 1994-06-11
Miejsce urodzenia Sulechów
Narodowość Polska
Aktualny klub PAOK Saloniki
Pozycja prawy obrońca
Waga 73 kg
Wzrost 183 cm

Tomasz Kędziora – kariera

Pierwsze kroki w przygodzie z piłką stawiał w Falubazie Zielona Góra, skąd trafił do Lecha Poznań. W szeregach Kolejorza spędził siedem sezonów, po czym zasilił szeregi Dynama Kijów. Ukraiński klub zapłacił 1,5 miliona euro za Tomasza Kędziorę. Po wybuchu wojny na Ukrainie w 2022 roku Tomasz Kędziora, tak jak wielu innych zagranicznych piłkarzy, wybrał grę w innym klubie. Z racji, że miało to miejsce w pełni sezonu, wielu opcji nie było. Kędziora wybrał jednak dobrze mu znane środowisko i wrócił do Lecha Poznań. W sezonie 2021/2022 walnie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Polski przez Kolejorza. Po zakończeniu kampanii powrócił do Dynama, gdzie pełni rolę podstawowego gracza.

W styczniu 2023 roku ponownie zmienił barwy klubowe, tym razem przenosząc się na zasadzie wypożyczenia do PAOK Saloniki.

W drużynie narodowej zadebiutował w listopadzie 2017 roku. Na koncie Kędziory jest mnóstwo sukcesów. Między innymi mistrzostwo Polski i mistrzostwo Ukrainy. Na koncie zawodnika są dwa Puchary Ukrainy, dwa Superpuchary Polski i trzy Superpuchary Ukrainy.

Tomasz Kędziora – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Tomasz Kędziora?

Tomasz Kędziora rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 16.

W jakich klubach grał Tomasz Kędziora?

Tomasz Kędziora w trakcie swojej kariery grał w klubach UKP Zielona Góra, Falubaz Zielona Góra, Lech Poznań, Dynamo Kijów i PAOK Saloniki.