GieKSa zdominowała Chojniczankę, mecz pod pełną kontrolą katowiczan [WIDEO]

GKs Katowice - Chojniczanka

GKS Katowice w świetnym stylu poradził sobie w sobotnim spotkaniu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi z Chojniczanką Chojnice. Trójkolorowi przekonująco pokonali team Tomasza Kafarskiego (3:0), wskakując na piąte miejsce w tabeli.

• GKS Katowice podniósł się z kolan po Śląskim Klasyku z Ruchem Chorzów
  • Trójkolorowi zanotowali siódme zwycięstwo w sezonie
  • Chojniczanka Chojnice zaliczyła dziewiątą porażkę w kampanii i ugrzęzła w strefie spadkowej

GieKSa zagrała za trzy

GKS Katowice podchodził do sobotniej batalii z ligowym outsiderem, chcąc podnieść się po przegranych derbach z Ruchem Chorzów (0:1). Chojniczanka Chojnice liczyła natomiast na przerwanie serii kolejnych przegranych spotkań.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami meczu, w którym gospodarze dominowali nad rywalami absolutnie. Efektem tego było aż jedenaście sytuacji strzeleckich, po których Trójkolorowi oddali trzy celne strzały. Niemniej po żadnej z prób wynik nie uległ zmianie. Do przerwy było 0:0.

W drugiej odsłonie ekipa Rafała Góraka wciąż była zespołem aktywniejszym w ofensywie. GKS na prowadzenie wyszedł już w 48. minucie. Na listę strzelców wpisał się Jakub Arak, który wykorzystał podanie od Grzegorza Rogali. Napastnik katowiczan zanotował czwarte trafienie w tej kampanii.

Na kolejne gole skromne grono obserwatorów meczu na Bukowej musiało czekać do końcówki rywalizacji. Fani gospodarzy mogli czuć jednak zadowolenie. Bramkę na 2:0 zdobył Arkadiusz Jędrych, wykorzystując rzut karny podyktowany za przewiezienie na Araku.

Wynik rywalizacji został natomiast ustalony w 87. minucie. Gola na 3:0 strzelił Adrian Błąd i siódma wiktoria katowiczan w tym sezonie stała się faktem. Dzięki sobotniej wygranej GKS ma na swoim koncie 27 punktów, licząc się w grze o awans do elity.

GieKSa ostatnie spotkanie w 2022 roku rozegra w piątek 11 listopada, mierząc się na swoim stadionie z ŁKS-em. Chojniczanie natomiast tego samego dnia zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy.