Zdecydowały trafne zmiany Skrobacza, Ruch zrealizował plan w Głogowie

Tomasz Wójtowicz

Ruch Chorzów odniósł w sobotni wieczór pierwsze zwycięstwo po powrocie do Fortuna 1. Ligi. Niebiescy w spotkaniu drugiej kolejki pokonali na wyjeździe Chrobry Głogów, zdobywając dwie bramki w drugiej odsłonie rywalizacji. Dzięki tej wygranej podopieczni Jarosława Skrobacza wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli.

• Ruch Chorzów w sobotnim meczu wyróżnił się przede wszystkim cierpliwością i konsekwencją
  • Niebiescy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki trafieniom Tomasza Wójtowicza i Artura Pląskowskiego
  • Podopieczni Jarosława Skrobacza po wygranej nad Chrobrym Głogów mają na swoim koncie cztery punkty

Ruch z pierwszą wygraną po powrocie do 1. Ligi

Ruch Chorzów przystępował do starcia z Chrobrym Głogów po remisie ze SKRĄ Częstochowa, który został w szeregach Niebieskich przyjęty z niedosytem. Ekipa Marka Gołębiewskiego miała natomiast za sobą remisy ze Stalą Rzeszów (3:3). Tym samym obie drużyny chciały wrócić na ścieżkę zwycięstw.

W pierwszej połowie na obiekcie w Głogowie byliśmy świadkami wyrównanego boju. Chorzowianie starali się przejąć inicjatywę, ale gospodarze nie ułatwiali zadania. Bliski zdobycia bramki w 36. minucie był Daniel Szczepan, gdy piłkę w pole karne posłał Tomasz Swędrowski, ale na wślizgu nie sięgnął piłki i do przerwy miał miejsce rezultat 0:0.

W drugiej połowie pierwsze minut 15 minut toczyło się w podobnym tempie, jak przed przerwą. Kluczowe dla losów rywalizacji były natomiast zmiany dokonane przez trenera Jarosława Skrobacz w 61. minucie, gdy na boisku pojawili się Tomasz Foszmańczyk i Łukasz Moneta. Doświadczeni zawodnicy wzięli ciężar gry na siebie i na efekty nie trzeba było długo czekać.

Wynik rywalizacji został otwarty kwadrans przed końcem spotkania. W roli głównej wystąpił Tomasz Wójtowicz, który otrzymał podanie od Dawida Szczepana, a następnie oddał strzał z ostrego kąta i Ruch objął prowadzenie 1:0.

Gospodarze nie pozbierali się jeszcze po stracie pierwszej bramki, a od 79 minuty przegrywali już 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Artur Pląskowski, który wykończył świetną kontrę Niebieskich i 14-krotny mistrz Polski pokonał na trudnym terenie Chrobrego 2:0.

Po rozegraniu dwóch kolejek na koncie chorzowian są cztery oczka. W następnej kolejce Ruch zagra u siebie z Puszczą Niepołomice. Tymczasem głogowianie zmierzą się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.