Fortuna 1 Liga. Banasik wrócił na ławkę trenerską

GKS Tychy poinformował o podpisaniu umowy z Dariuszem Banasikiem. 49-latek ostatnio pracował z ogromnymi sukcesami w Radomiaku Radom. W Tychach zastąpi Dominika Nowaka.

Dariusz Banasik
PressFocus Na zdjęciu: Dariusz Banasik
  • GKS Tychy przed tygodniem zwolnił dotychczasowego trenera, Dominika Nowaka
  • Zastąpi go Dariusz Banasik. 49-latek przejmie stery nad zespołem po nadchodzącym meczu z Resovią
  • W latach 2018-2022 Banasik poprowadził Radomiak Radom z drugiej ligi do PKO BP Ekstraklasy

Banasik wrócił na ławkę po niemal rocznej przerwie. Pomoże GKS-owi Tychy?

W niedzielę 19 marca GKS Tychy przegrał u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Ta porażka kosztowała posadę Dominika Nowaka, który prowadził zespół od końcówki poprzednich rozgrywek. Tymczasowo jego rolę przejął Przenisław Pitry. Wiemy już, kto zasiądzie na stałe na ławce trenerskiej tyskiej drużyny.

Będzie to Dariusz Banasik. 49-latek dał się w ostatnich sezonach poznać zwłaszcza jako cudotwórca w Radomiaku Radom. Szkoleniowiec prowadził zespół w latach 2018-2022 i poprowadził ją od drugiej ligi aż do PKO BP Ekstraklasy. Gdy odchodził, radomianie zajmowali szóste miejsce w tabeli.

W minionym tygodniu odbyliśmy szereg spotkań z potencjalnymi kandydatami. Po dogłębnej analizie zdecydowaliśmy się na trenera Dariusza Banasika. Dotychczasową pracą, a szczególnie sukcesami odniesionymi w Radomiaku, udowodnił swoją wartość i zbudował nazwisko na rynku. Mecze przeciwko jego drużynie zawsze były bardzo trudnym wyzwaniem. Liczę, że teraz podobne odczucie będą mieli rywale GKS-u Tychy – powiedział Leszek Bartnicki, prezes zarządu klubu.

Banasik przejmie władzę nad zespołem dopiero po nadchodzącym meczu z Resovią. W nim ekipę poprowadzi jeszcze Pitry.

Obecnie GKS Tychy zajmuje 11. miejsce w Fortuna 1 Lidze. Głównym zadaniem nowego szkoleniowca będzie utrzymanie zespołu na zapleczu Ekstraklasy. Obecnie ma on pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Zobacz też: Prezydent Zabrza liczy na pozostanie gwiazdy. “Wzmacniajmy klub”.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze