Xavi może objąć wielki klub. Czterokrotny triumfator Ligi Mistrzów

Xavi Hernandez po sezonie 2023/2024 opuści FC Barcelonę. Jak informuje kataloński Sport, Hiszpna może objąć stery znanego klubu.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Xavi Hernandez opuści FC Barcelonę

Po sezonie 2023/2024 Xavi Hernandez opuści FC Barcelonę. Szkoleniowiec swoje odejście ogłosił pod koniec stycznia, gdy Blaugrana przegrała z Villarrealem 3:5. W ostatnim zasie zarząd Dumy Katalonii próbował przekonać trenera, ale ten pozostał nieugięty. Na dodatek porażka w Lidze Mistrzów z PSG zmieniła perspektywę Joana Laporty i jego doradców.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Xaviego w Barcelonie, choć media sugerują, że głównym kandydatem jest Rafael Marquez. Meksykanin obecnie pracuje z drużyną rezerw Blaugrany i byłby zdecydowanie tańszą opcją, niż kontraktowanie znanego szkoleniowca.

Ajax Amsterdam zgłasza się po Xaviego

Kibice i eksperci różnie oceniają pobyt Xaviego w Barcelonie. Jednak w większości da się odczuć, że odbiór pracy Hiszpana jest pozytywny. Zdobycie mistrzostwa Hiszpanii w sezonie 2022/2023 było naprawdę dużym osiągnięciem, patrząc na możliwości kadrowe Dumy Katalonii.

Brak trofeów w obecnych rozgrywkach raczej nie wpłynie aż tak negatywnie na przyszłość Xaviego. Kataloński Sport informuje, że zatrudnienie Hiszpana poważnie rozważa Ajax Amsterdam. Holenderski klub słynie z utalentowanej młodzieży, a Hernandez pokazał już, że potrafi pracować ze wschodzącymi gwiazdami.

Na ten moment nie pojawiły się żadne konkrety, ale sam pomysł brzmi jak najbardziej realnie. Warto odnotować, że Ajax to klub, który zdobył Ligę Mistrzów w sezonie 1994/1995, a wcześniej trzykrotnie triumfował w Pucharze Mistrzów Europy.

SPRWADŹ: Barcelona szykuje HIT! Chce byłą gwiazdę Realu

Komentarze