Sytuacja Amrabata w Man Utd odmieni się po finale Pucharu Anglii?

Sofyan Amrabat jest łączony z odejściem z Manchesteru United i powrotem do Fiorentiny po nieudanym sezonie. Jednak "Football Italia" donosi, że sytuacja Marokańczyka na Old Trafford może ulec zmianie po jego znakomitym występie w finale Pucharu Anglii w sobotę.

Sofyan Amrabat
Obserwuj nas w
Action Plus Sports Images / Alamy Na zdjęciu: Sofyan Amrabat

Amrabat może pozostać w Manchesterze United

Sofyan Amrabat przeniósł się do Manchesteru United zeszłego lata na zasadzie wypożyczenia za 9 milionów euro, z opcją wykupu za dodatkowe 20 milionów euro oraz 5 milionów euro w formie bonusów. Jego kontrakt z Fiorentiną obowiązuje do czerwca 2025 roku, a klub z Florencji miał nadzieję, że opcja wykupu zostanie aktywowana.

POLECAMY TAKŻE

Jednak po sezonie pełnym trudności, głównie z powodu gry na nienominalnej pozycji pod okiem Erika ten Haga, wydawało się to mało prawdopodobne. Ale sytuacja mogła ulec zmianie po sobotnim zwycięstwie 2:1 z Manchesterem City w finale Pucharu Anglii. Po końcowym gwizdku legendarny gracz Czerwonych Diabłów Paul Scholes porównał Amrabata do Gattuso z jego najlepszych czasów.

Amrabat sam również wyraził coraz większe przekonanie, że może pozostać w Anglii. – Jest to z pewnością jedna z opcji – powiedział holenderskiemu serwisowi “Ziggo Sport”. – Będziemy rozmawiać. Manchester United to jeden z największych klubów na świecie, więc kto nie chciałby tu grać – dodał.

Jeśli jednak Amrabat miałby powrócić do Fiorentiny to Milan i Juventus byliby zainteresowani jego pozyskaniem. Sytuacja wydaje się być dynamiczna, a przyszłość zawodnika nadal stoi pod znakiem zapytania. Dla kibiców Fiorentiny i Manchesteru United kolejne dni będą pełne spekulacji i oczekiwań na ostateczne decyzje.

Zobacz również: Juventus pracuje nad przyszłością Chiesy. Decyzje Motty kluczowe

Komentarze