Reprezentant Islandii na testach w Cracovii. Wzmocni lewą stronę

Davíd Kristján Ólafsson przechodzi testy medyczne przed spodziewanym transferem - poinformowała Cracovia w oficjalnym komunikacie. 28-latek wzmocni rywalizację na lewej stronie boiska.

David Kristjan Olafsson
Obserwuj nas w
IMAGO / Bildbyran/ Christian Ornberg Na zdjęciu: David Kristjan Olafsson
  • Cracovia w ten weekend powinna ogłosić kolejny transfer
  • Szeregi Pasów ma wzmocnić 15-krotny reprezentant Islandii
  • Davíd Kristján Ólafsson obecnie przechodzi testy medyczne

Cracovia bliska pozyskania wahadłowego

Cracovia jeszcze nie zamknęła zimowego okienka. Pasy przeprowadzą jeszcze przynajmniej jeden transfer. Oczywiście jeżeli testy medyczne, które aktualnie przechodzi Davíd Kristján Ólafsson, nie wykażą najmniejszych nieprawidłowości. Ekipa z Cracova potwierdziła, że Islandczyk jest bliski dołączenia do drużyny Jacka Zielińskiego.

Ólafsson to 28-letni lewy obrońca, który może grać także wyżej. 15-krotny reprezentant Islandii znakomicie czuje się w roli wahadłowego. Od stycznia 2022 roku występuje w szwedzkiej ekipie Kalmar FF, do której trafił z norweskiego Aalesund.

28-latek w barwach Kalmar rozegrał 71 spotkań, strzelił dwa gole i zaliczył taką samą liczbę asyst. Jego statystyki ofensywne zdecydowanie lepiej wyglądały w Norwegii, gdzie w 75 meczach zdobył trzy bramki i zanotował aż 16 ostatnich podań. Portal Transfermarkt wycenia go na 500 tysięcy euro, natomiast jego obecny kontrakt obowiązuje do końca tego roku.

Komentarze