Real Madryt zapłaci 150 milionów euro za gwiazdę? Szalona wycena

Gwiazda Bayeru Leverkusen trafiła na radar wielu gigantów. Jak się okazuje, mistrzowie Niemiec żądają co najmniej 150 milionów euro, a jednym z zainteresowanych jest Real Madryt.

Florentino Perez
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Florentino Perez

Gwiazda Bayeru Leverkusen wyceniona na 150 milionów euro. Co zrobi Real Madryt?

Bayer Leverkusen kilka dni temu sięgnął po mistrzostwo Niemiec, a jedną z głównych postaci sukcesu Aptekarzy jest Florian Wirtz. Niespełna 21-letni ofensywny pomocnik rozgrywka fantastyczny sezon i w ten sposób szybko znalazł się na radarze największych klubów w Europie.

Aktualnie serwis Transfermarkt wycenia młodego Niemca na zawrotne 110 milionów euro. Bez wątpienia jest to kwota, nad którą zastanowić się muszą nawet najbogatsze kluby. Co więcej, stawkę jeszcze bardziej podbił dyrektor sportowy Bayeru. Fernando Carro w rozmowie z radiem MARCA ustalił minimalną cenę za Wirtza.

– Nie ma nikogo, kogo nie można sprzedać, ale za mniej niż 150 milionów euro Wirtz nie odejdzie – powiedział.

Jeśli jakiś klub rzeczywiście zapłaci za Wirtza taką sumę, to stanie się on trzecim najdroższym graczem w historii. Do tej pory najwięcej zapłacono za Kyliana Mbappe (222 mln euro) i Neymara (180 mln euro).

W gronie głównych zainteresowanych usługami 21-latka wymienia się przede wszystkim Real Madryt, ale Królewscy najprawdopodobniej nie będą się spieszyli ze złożeniem oferty. Wydaje się, że Florentino Perez może ruszyć po transfer dopiero w 2025 lub 2026 roku, gdy umowa Wirtza z Bayerem będzie dobiegała końca.

Niewykluczone, że latem 2024 roku do gry o gwiazdę Bundesligi włączą się inne drużyny. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć marki z potężnym budżetem, czyli m.in. Paris Saint-Germain i Manchester City.

Czytaj dalej: Barcelona chce byłą gwiazdę Realu! Szykuje się hit transferowy

Jak oceniasz cenę wywoławczą za Floriana Wirtza?

Za niska 6%
Odpowiednia, świetny piłkarz 18%
Trochę za duża 43%
Zdecydowanie przesadzona 33%
944+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Za niska
  • Odpowiednia, świetny piłkarz
  • Trochę za duża
  • Zdecydowanie przesadzona

Komentarze