Matthijs de Ligt dokonał wyboru. To jedyny klub, do którego chce trafić

Matthijs de Ligt jest już jedną nogą poza Bayernem Monachium. Holender określił Manchester United jako jedyny klub, do którego chce tego lata dołączyć.

Matthijs de Ligt
Obserwuj nas w
fot. BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Matthijs de Ligt

De Ligt chce do Manchesteru United

Bayern Monachium sprowadził już Hirokiego Ito ze Stuttgartu oraz bardzo poważnie zabiega o Jonathana Taha z Bayeru Leverkusen. Jeśli uda się go ściągnąć, liczba środkowych obrońców w kadrze będzie przekraczać potrzeby. Bawarczycy uznali, że sprzedadzą jednego ze swoich defensorów, typując Matthijsa de Ligta. Nie znajduje on uznania w oczach władz i sztabu szkoleniowego, w przeciwieństwie do Dayota Upamecano oraz Min-jae Kima.

POLECAMY TAKŻE

De Ligt przebywa obecnie z reprezentacją Holandii na Euro 2024, ale już niedługo będzie musiał szerzej pochylić się nad kwestią swojej najbliższej przyszłości. Niepewną sytuację 24-latka zapragnął wykorzystać Manchester United, który niezwłocznie się po niego zgłosił. Erik ten Hag bardzo cenił sobie współpracę z tym obrońcą za czasów Ajaksu Amsterdam i liczy, że znów będzie go miał pod swoimi skrzydłami. Czerwone Diabły są coraz bardziej pewne pozytywnego zakończenia całej operacji.

De Ligt miał zdecydować, że Manchester United to jedyny klub, do którego chce tego lata dołączyć. Bliskie finalizacji są rozmowy z przedstawicielami zawodnika odnośnie warunków kontraktu. Czerwone Diabły prowadzą także negocjacje z Bayernem Monachium, celem wypracowania korzystnych warunków transakcji. Oficjalna oferta za de Ligta nie została jeszcze złożona, lecz z pewnością jest tylko kwestią czasu.

Komentarze