Manchester City zadecydował. Gwiazdor nie na sprzedaż!

Julian Alvarez był w ostatnich tygodniach łączony z zaskakującym transferem. Manchester City zadecydował, że nie rozważy latem żadnej oferty za Argentyńczyka.

Julian Alvarez i Erling Haaland
Obserwuj nas w
fot. News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Julian Alvarez i Erling Haaland

Alvarez nie na sprzedaż

Manchester City po zdobyciu mistrzostwa Anglii przygotowuje się do kolejnego sezonu. Wciąż niewyjaśniona pozostaje przyszłość kilku piłkarzy, jak chociażby Kevin De Bruyne czy Bernardo Silva. Pep Guardiola przyzwyczaił, że nie robi problemów swoim podopiecznym, jeśli decydują się oni na zmianę klubowych barw.

Z zaskakującym transferem w ostatnim czasie był łączony również Julian Alvarez. Mimo ogromnych umiejętności, snajper pozostaje w cieniu Erlinga Haalanda, który nieustannie jest w oczach Guardioli numerem jeden w ataku. Argentyńczyk w sezonie 2023/2024 był rzucany po różnych pozycjach, notując 19 bramek i 13 asyst w 54 występach. Nieoficjalnie nie jest on jednak szczególnie zadowolony z roli w drużynie, gdyż jego celem jest wywalczenie miejsca na środku ataku.

POLECAMY TAKŻE

Alvarez stał się więc obiektem westchnień kilku czołowych europejskich ekip. W jego kontekście mówiło się o przeprowadzce do Paris Saint-Germain lub Atletico Madryt. Pojawiła się nawet potencjalna kwota transferu, natomiast tego lata Argentyńczyk klubu na pewno nie zmieni. Manchester City podjął decyzję, że nie rozważy nawet żadnej z ofert, niezależnie od tego, jak bardzo atrakcyjna będzie się wydawała. Mistrzowie Anglii wiążą ogromne nadzieje z 24-latkiem, który dysponuje absolutnie elitarnymi umiejętnościami.

Zobacz również: Chelsea prowadzi w wyścigu z Manchesterem United. Hitowy transfer coraz bliżej

Komentarze