Man United rusza na zakupy w Premier League. Duet graczy Chelsea na celowniku

Man United w przypadku zakontraktowania Mauricio Pochettino może sprowadzić do klubu duet z Chelsea. Football Insider informuje, że na liście życzeń znalazł się Conor Gallagher i Trevor Chalobah.

Manchester United
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Manchester United

Pochettino może pociągnąć za sobą Gallaghera i Chalobaha do Man United

Manchester United stoi przed poważną decyzję odnośnie posady trenera w przyszłym sezonie. Erik ten Hag wciąż nie może być pewny, czy dalej będzie pracował w zespole Czerwonych Diabłów. W mediach co chwilę pojawiają się potencjalne kandydatury następców Holendra, a najnowszym z nich jest Mauricio Pochettino. Razem z ewentualnym przyjściem Argentyńczyka na Old Trafford może trafić duet zawodników z Chelsea.

POLECAMY TAKŻE

Portal Football Insider poinformował, że zakontraktowanie Pochettino może przynieść zmianę barw klubowych w przypadku Conora Gallaghera i Trevora Chalobaha. Zarówno pomocnik, jak i obrońca są często łączeni z odejściem Chelsea, która musi poprawić swoją sytuację związaną z Finansowym Fair-Play. Nie da się ukryć, że Czerwone Diabły potrzebują wzmocnień, jeśli chodzi o głębie składu. Szczególnie nefralgiczną pozycją wydaje się środek obrony, bowiem po sezonie odejdzie z klubu m.in. Johnny Evans i Raphael Varane.

Z kolei przyjście Gallaghera rozwiązałoby problem w środku pola, gdyż na wylocie z klubu znajduje się zarówno Casemiro, jak i Christian Eriksen. Trzeba jednak zaznaczyć raz jeszcze, że potencjalny transfer duetu zawodników Chelsea może wydarzyć się tylko w sytuacji, jeśli zarząd Man United zwolni Erika ten Haga, a następnie zatrudni Pochettino.

Czerwone Diabły, choć sezon w Premier League zakończyli na 8. miejscu, to dzięki zwycięstwu w Pucharze Anglii zagrają w przyszłej kampanii w rozgrywkach Ligi Europy.

Komentarze