Lookman na radarze klubów Bundesligi i Premier League

Ademola Lookman zaliczył świetny występ w finale Ligi Europy, w którym Atalanta mierzyła się z Bayerem Leverkusen. Nigeryjczyk jednocześnie budzi duże zainteresowanie na rynku.

Ademola Lookman
Obserwuj nas w
fot. Insidefoto di andrea staccioli / Alamy Na zdjęciu: Ademola Lookman

Ademola Lookman niepewny przyszłości

Ademola Lookman ma kontrakt ważny z Atalanta do końca czerwca 2026 roku. Niemniej świetna postawa nigeryjskiego napastnika w jednym z ostatnich występów sprawiło, że chętnych na jego usługi nie brakuje. W związku z tym w trakcie letniego okna transferowego mogą do klubu z Bergamo wpływać konkretne oferty za zawodnika.

POLECAMY TAKŻE

The Times przekonuje, że Atalanta może być skłonna rozważyć propozycje za napastnika, które składałyby się z kwoty co najmniej 30 milionów euro. Taka suma może być bardzo zachęcająca dla kilku klubów. Tym bardziej że 20-latek pokazał już, że wie, jak zrobić różnicę na boisku w odpowiednich momentach.

Nigeryjczyk wzbudził też zainteresowanie Saudyjczyków

21-krotny reprezentant Nigerii w trakcie sezonu 2023/2023 wystąpił łącznie w 43 spotkaniach. Lookman w barwach Atalanty strzelił 1 goli, w tym dziewięć w Serie A. Ponadto na koncie zawodnika znalazło się osiem asyst. Lookman trafił do ekipy z Włoch z RB Lipsk za blisko 10 milionów euro. Wcześnie nigeryjski zawodnik występował w Leicester City, Fulham, Evertonie czy Charlton.

Na dzisiaj nie są znane konkretne nazwy klubów z Anglii i Niemiec, które chciałyby pozyskać Lookman. The Times przekazał natomiast także informacje, że również zainteresowanie zawodnikiem wykazały kluby z Arabii Saudyjskiej, które starają się monitorować rynek już nie tylko pod kątem poszukiwania graczy doświadczonych, ale chcąc się również wzmacniać wchodzącymi gwiazdami.

Czytaj więcej: Man City uprzedzi Real Madryt? Gotowy wyłożyć 120 milionów euro

Komentarze