Korona potwierdziła dwa transfery. Hitowy ruch kielczan

Korona Kielce oficjalnie potwierdziła pozyskanie dwóch zawodników z ekip, które w nowym sezonie będą rywalizowały w Fortuna 1 Lidze. Szeregi Złocisto-Krwistych zasilili Shuma Nagamatsu i Konrad Matuszewski.

Korona Kielce - Ruch Chorzów
Obserwuj nas w
Marta Badowska / PressFocus Na zdjęciu: Korona Kielce - Ruch Chorzów

Korona z dwoma poważnymi wzmocnieniami

Korona Kielce do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Ostatecznie podopieczni Kamila Kuzery obronili się przed spadkiem i kolejny sezon spędzą w krajowej elicie. Włodarze Złocisto-Krwistych nie chcą powtórki z poprzednich rozgrywek i postanowili solidnie wzmocnić kadrę.

POLECAMY TAKŻE

Nowymi zawodnikami kielczan zostali Shuma Nagamatsu i Konrad Matuszewski. Obaj zostali pozyskani z pierwszoligowych klubów – Znicza Pruszków i Warty Poznań. Japończyk był jednym z najbardziej rozchwytanych zawodników na rynku transferowym, dlatego jego transfer należy uznać za niemały hit. Z kolei Matuszewski był pewnym punktem ekipy Dawida Szulczka.

Zarówno Nagamatsu, jak i Matuszewski trafili do Kielc po wygaśnięciu ich umów z poprzednimi pracodawcami. Obaj podpisali z Koroną kontrakty ważne do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

W poprzednim sezonie Nagamatsu rozegrał 31 meczów w Fortuna 1 Lidze, strzelił dziesięć goli i zanotował pięć asyst. Z kolei Matuszewski zaliczył 29 spotkań w PKO BP Ekstraklasie, w których zdobył jedną bramkę i zapisał na swoim koncie dwa ostatnie podania.

Zobacz także: Z Mediolanu do Monachium? Bayern chce kluczowego zawodnika Interu

Komentarze