Hansi Flick określił cel transferowy FC Barcelony

FC Barcelona w trakcie okna transferowego chce wzmocnić się na kilku pozycjach. Między innymi liczy na nowego skrzydłowego. Na ten temat wieści przekazał Fichajes.net.

Piłkarze FC Barcelony
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony

FC Barcelona rozważa pozyskanie Nico Williamsa lub Luisa Diaza

FC Barcelona przed startem nowej kampanii ma zamiar poprawić swoją sytuację kadrową. Hansi Flick według informacji Fichajes.net jasno określił swoje plany na nowy sezon. Jednocześnie celem Katalończyków ma być nowy skrzydłowy. Uwaga niemieckiego szkoleniowca została również skierowana na dwóch gracza, czyli na Nico Williamsa z Athletic Bilbao oraz Luisa Diaza z Liverpoolu.

POLECAMY TAKŻE

Nico Williams to młody utalentowany Hiszpani 21-latek wydaje się interesującą opcją dla Barcy. Transfer z jego udziałem mógłby kosztować klub z Camp Nou mniej więcej 44 miliony euro. Suma byłaby duża, ale mieszcząca się w granicach, na które stać Katalończyków. Mocnymi stronami zawodnika jest na pewno zwinność i szybkość.

Flick przed ciekawym wyborem

Nieco bardziej skomplikowana byłaby operacja z udziałem Luisa Diaza. 27-letni zawodnik jest z kolei wariantem bardziej doświadczonym o dojrzałym. Kolumbijczyk obecnie broni barw Liverpoolu, gdzie zaznaczył już swoją obecność. Wyróżnia się nie tylko zdobytymi bramkami, ale tez dynamicznymi akcjami w ofensywie.

Nowy szkoleniowiec Barcelony stanie zatem przed trudnym wyborem, stawiając na młodość i potencjał lub natychmiastowy wpływ na poprawę gry drużyny. Na dzisiaj negocjacje w tej sprawie trwają, więc wkrótce fani klubu z La Liga powinno otrzymać informację, kto będzie miał wpłynąć na ożywienie ataku Barcy.

Czytaj więcej: Casemiro na wylocie z Man Utd, trzy kluby chcą Brazylijczyka

Komentarze