Gundogan odejdzie z Barcelony? Sensacyjny ruch wcale nie jest wykluczony

Ilkay Gundogan po zaledwie roku spędzonym w Hiszpanii może opuścić FC Barcelonę. Jak podaje portal Fichajes.net o sprowadzenie pomocnika mocno zabiega Galatasaray.

Ilkay Gundogan
Obserwuj nas w
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Ilkay Gundogan

Galatasaray szuka sponsorów, którzy pomogą w transferze Gundogana

Ilkay Gundogan przed rokiem na zasadzie wolnego transferu dołączył do FC Barcelony. Niemiec zdecydował się na zmianę barw klubowych, po tym jak spędził siedem lat w poprzedniej drużynie, czyli Manchesterze City. Środkowy pomocnik już w pierwszym sezonie stał się kluczowym piłkarzem Dumy Katalonii, zabezpieczając środek pola. Jednak kontrakt 33-latka wygasa w czerwcu 2025 roku, a Barcelona mająca problemy finansowe może zdecydować się na sprzedaż reprezentanta Niemiec.

POLECAMY TAKŻE

Fakt, że Gundogan ma tylko rok do końca obecnego kontraktu chce wykorzystać dość nieoczywisty klub. Z informacji portalu Fichajes.net wynika, że o transferze pomocnika marzy prezydent Galatasaray. Sprowadzenie zawodnika do Stambułu jest marzeniem z dzieciństwa Dursuna Ozbeka. Najnowsze informacje ws. ewentualnego transferu sugerują, że turecki klub szuka dodatkowych sponsorów, aby zabezpieczyć potrzebne środki finansowe. Ozbek miał już odbyć kilka rozmów w tej sprawie.

Fichajes.net uważa, że dzięki wsparciu finansowemu oraz determinacji prezydenta Galatasaray transfer Gundogana do ligi tureckiej jest coraz bardziej rzeczywisty. Atmosferę w kontekście przejścia 33-latka do Lwów podgrzewa fakt, że piłkarz, choć urodził się w Niemczech, posiada tureckie korzenie, gdyż jego rodzina pochodzi znad Bosforu.

Komentarze

Na temat “Gundogan odejdzie z Barcelony? Sensacyjny ruch wcale nie jest wykluczony