Grosicki na radarze klubu z Ligue 1

Kamil Grosicki
Pressfocus Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki wzbudził zainteresowanie FC Lorient. Skrzydłowy związał się zeszłego lata z Pogonią Szczecin i ma ważny kontrakt do 2023 r. Jak przekazało L’Equipe, decyzja należy wyłącznie do Portowców i samego piłkarza.

  • Kamil Grosicki na liście życzeń FC Lorient
  • Polak mógłby liczyć na większe zarobki w ekipie z Ligue 1
  • Natomiast 33-latek ma pełną świadomość, że w Pogoni Szczecin cieszy się regularnymi występami

Grosik łączony z FC Lorient

Ostatnia przygoda Kamila Grosickiego w Anglii sprawiła, że Polak stracił radość z futbolu ze względu na brak występów. Z tego względu zdecydował wrócić do kraju, aby odbudować formę. W barwach Pogoni Szczecin idzie mu całkiem nieźle. Do tej pory skrzydłowy rozegrał 13 spotkań, notując w nich trzy gole i pięć asyst.

Tymczasem 33-latek wzbudził zainteresowanie FC Lorient. Klub nie najlepiej radzi sobie w Ligue 1 i walczy już tylko o utrzymanie. Według najnowszych wieści L’Equipe, Grosicki otwiera listę życzeń Morszczuków, które aktualnie uplasowały się na 18. miejscu w tabeli. Co więcej, teraz już wszystko zależy od Pogoni i samego piłkarza.

Niemniej potencjalny powrót Adama Nawałki do reprezentacji Polski otwiera z powrotem drzwi dla “Grosika”. Obaj panowie przepracowali wspólnie pięć lat, biorąc udział w mistrzostwach Europy i mundialu. Z racji na brak rytmu meczowego, Paulo Sousa skreślił doświadczonego zawodnika, jednak dziś 33-latek udowadnia, że ciężko pracuje na powrót do kadry.

Wyjazd do Francji wiążę się z pewnym ryzykiem. Z kolei Pogoń ma realne szanse na tytuł, a do tego sam zainteresowany czuje się szczęśliwy w klubie, w którym stawiał pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu.

Czytaj więcej: Krzysztof Piątek pochwalony przez trenera Violi. “To ekspert”

Komentarze