Barcelona pożegna latem gwiazdora. Xavi definitywnie go skreślił

Xavi Hernandez szykuje kadrę na przyszły sezon. Szkoleniowiec nie uwzględnił w swoich planach Joao Felixa. Barcelona latem pożegna wypożyczonego Portugalczyka - donosi "AS".

Joao Felix (w środku)
Obserwuj nas w
fot. Independent Photo Agency / Alamy Na zdjęciu: Joao Felix (w środku)

Joao Felix skreślony

Joan Laporta i zarząd Barcelony na przestrzeni ostatnich miesięcy przekonywał Xaviego Hernandeza do zmiany decyzji. Finalnie udało się wpłynąć na szkoleniowca, który zakomunikował, że będzie prowadził drużynę również w kolejnym sezonie. Do tego czasu twierdził, że latem pożegna się z Blaugraną.

Xavi pracuje obecnie nad kształtem kadry w kontekście kolejnego sezonu. Laporta obiecał mu jakościowe wzmocnienia, co oczywiście musi się wiązać z pożegnaniami. Sytuacja finansowa Barcelony jest na tyle napięta, że nie może ona sobie pozwolić na transfery bez wcześniejszego zabezpieczenia odpowiednich funduszy. Kluczowa decyzja na teraz dotyczyła przyszłości wypożyczonych Joao Felixa i Joao Cancelo. O ile w przypadku tego drugiego jeszcze ona nie zapadła, ten pierwszy może się szykować do opuszczenia Katalonii.

POLECAMY TAKŻE

Xavi nie jest bowiem zadowolony z dyspozycji Felixa na przestrzeni całego sezonu. Nie wiąże z nim planów na kolejny rok, więc Barcelona zrezygnuje z definitywnego wykupu. Nie będzie także prowadzić rozmów z Atletico Madryt w kwestii kolejnego wypożyczenia, czego do tej pory nie wykluczała. Portugalczyk kategorycznie pożegna się z Blaugraną, gdzie nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

24-latek zgromadził w tym sezonie 10 bramek i 6 asyst. Został przyćmiony przez nastoletniego Lamine Yamala, który wziął na siebie grę drużyny w najtrudniejszym momencie. Felix nie poradził sobie z rolą lidera, więc latem będzie musiał szukać nowego klubu.

Joao Felix powinien zostać w Barcelonie?

Tak 35%
Nie 34%
Tylko w przypadku kolejnego wypożyczenia 30%
282+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Tylko w przypadku kolejnego wypożyczenia

Zobacz również: Szalony plan Xabiego Alonso. Chce w przyszłości poprowadzić trzy wielkie kluby!

Komentarze