Męczarnie Napoli i Interu, Milan pokazał charakter – podsumowanie 6. kolejki w Serie A

gracze Napoli
PressFocus Na zdjęciu: gracze Napoli

Wyniki 6. kolejki Serie A. Napoli pokonało Spezię 1:0. Gospodarze zapewnili sobie triumf w ostatnich minutach. W tym spotkaniu zobaczyliśmy aż czterech Polaków. Inter w podobnych okolicznościach wygrał z Torino 1:0. Z kolei Sampdoria okazała się słabsza od Milanu (1:2). Mistrzowie Włoch grali od 47. minuty w osłabieniu (po drugiej żółtej kartce dla Rafaela Leao), ale udało im się zanotować wiktorię. Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców ze wszystkich potyczek.

Jedna bramka wystarczyła Napoli, skromny triumf Interu, Milan “uciekł spod topora”

Napoli rywalizowało ze Spezią. Piotr Zieliński pojawił się na murawie w 57. minucie. Od samego początku w szeregach gości grali zaś Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior oraz Arkadiusz Reca. Kibice gospodarzy długo musieli czekać na gola. W 89. minucie bramkę na wagę kompletu oczek zdobył Giacomo Raspadori.

Inter grał z Torino. W tym wypadku faworyt także zwyciężył po golu z końcówki. Bohaterem wicemistrzów Włoch okazał się Marcelo Brozović. Karol Linetty (Torino) zszedł z boiska w 69. minucie.

Sampdoria rywalizowała w Genui z Milanem. Bartosz Bereszyński wyszedł w podstawowym składzie gospodarzy (został zmieniony po godzinie). Ekipa z Genui szybko musiała odrabiać straty, ponieważ bramkę na początku potyczki zdobył Junior Messias. W 47. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Rafael Leao i od tego momentu goście musieli radzić sobie w dziesięciu. Sampdoria nie wykorzystała jednak tego faktu i przegrała 1:2.