Serie A: Piątek bez liczb, Zieliński z krótkim epizodem, Inter znowu zawiódł – podsumowanie 29. kolejki

Victor Osimhen
PressFocus Na zdjęciu: Victor Osimhen

Wyniki 29. kolejki Serie A. Za nami pięć niedzielnych spotkań. W pierwszym z nich Fiorentina wygrała z Bologną 1:0. Krzysztof Piątek grał 59 minut, ale tym razem nie zdobył gola. W innym meczu Napoli pokonało na wyjeździe Veronę 2:1. Piotr Zieliński wszedł na kilka ostatnich minut. Z kolei w ostatniej konfrontacji Torino zremisowało z Interem Mediolan 1:1. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli wszystkich spotkań.

Skromna wygrana Fiorentiny, Napoli wykonało plan, Inter z jednym oczkiem

W pierwszym meczu Fiorentina grała z Bologną. Jedynego gola zdobył Lucas Torreira, a ekipa z Florencji triumfowała 1:0. Piątek spędził na placu gry 59 minut. Bartłomiej Drągowski przesiedział mecz na ławce rezerwowych gospodarzy. Łukasz Skorupski rozegrał zaś całe spotkanie w szeregach gości.

Następnie Napoli rywalizowało na wyjeździe z Veroną. Goście wygrali 2:1, a bohaterem okazał się Victor Osimhen, który zdobył dwie bramki. W szeregach gospodarzy rezerwowym był Mateusz Praszelik, a kontuzję cały czas leczy Paweł Dawidowicz. W drużynie z Neapolu Zieliński wszedł na ostatnie minuty. Z kolei Hubert Idasiak był rezerwowym.

O 18:00 rozpoczęły się dwa spotkania. Atalanta rywalizowała z Genoą. Finalnie kibice nie zobaczyli ani jednego gola. Aleksander Buksa (Genoa) jest kontuzjowany. Udinese zremisowało z Romą 1:1. Nicola Zalewski znowu zagrał od samego początku. Polak został zmieniony w 65. minucie.

W ostatniej niedzielnej konfrontacji Torino grało u siebie z Interem Mediolan. Mistrzowie Włoch znowu zawiedli. Tym razem Inter tylko zremisował 1:1. Karol Linetty (Torino) był jedynie rezerwowym.