Roma doceni Zalewskiego. Wielka podwyżka dla Polaka

Nicola Zalewski
PressFocus Na zdjęciu: Nicola Zalewski

Świetnie zorientowany włoski dziennikarz Nicolo Schira donosi, że AS Roma prowadzi rozmowy z Nicolą Zalewskim. Polak otrzyma nową umowę, na mocy której będzie zarabiał aż trzy razy więcej, niż dotychczas.

  • Obecny kontrakt Nicoli Zalewskiego w Romie obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku
  • Giallorossi chcą docenić Polaka, który świetnie rozwija się pod okiem Jose Mourinho
  • Rzymianie prowadzą rozmowy z 20-latkiem na temat przedłużenia umowy. Na jej mocy będzie zarabiał trzy razy więcej niż obecnie – 1,5 miliona euro

Roma prowadzi rozmowy z Zalewskim

Nicola Zalewski przeżywa świetny okres na boisku. Regularnie występuje w zespole AS Roma, stał się też podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Mimo, że 20-latek nie jest etatowym członkiem wyjściowego składu dla Jose Mourinho, Giallorossi nie zamierzają zasiać w lewym obrońcy niepewności na temat przyszłości. Chociaż kontrakt Zalewskiego obowiązuje jeszcze przez trzy sezony, rzymianie chcą pokazać Polakowi, że doceniają jego rozwój i zaangażowanie.

Świetnie zorientowany we włoskim rynku Nicolo Schira przekonuje bowiem, że reprezentanci klubu rozpoczęli już rozmowy z agentami gracza. Intencją AS Roma jest, by 20-latek związał się z drużyną na dłużej. Nowa umowa ma obowiązywać aż do 30 czerwca 2027 roku, a sam zawodnik może liczyć na znaczną podwyżkę. Obecnie inkasuje około pół miliona euro za sezon. Giallorossi oferują mu teraz trzykrotność tej kwoty. Intencją gracza jest pozostanie w Wiecznym Mieście, więc obie strony pozostają spokojne w kontekście negocjacji.

Zalewski w tym sezonie wystąpił już w sześciu meczach we wszystkich rozgrywkach klubowych.

Czytaj więcej: Asensio rozchwytywany przez angielskie kluby. Nowy chętny.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze