Gorzkie wyznanie byłego stopera Barcy. “Czułem się uwięziony w klubie”

Samuel Umtiti odbudował się piłkarsko na wypożyczeniu w Lecce. Stoper FC Barcelony przyznał w rozmowie z mediami, że ostatnie lata były dla niego niezwykle trudne. Francuz mierzył się z problemami psychicznymi.

Samuel Umtiti
Imago Na zdjęciu: Samuel Umtiti
  • Samuel Umtiti rozgrywa bardzo dobry sezon na wypożyczeniu w Lecce
  • Francuz ma nadzieję na pozostanie w ekipie beniaminka Serie A. Lecce planuje wykupić go z Barcelony
  • Stoper przyznał, że ostatnie cztery lata w ekipie Dumy Katalonii były dla niego bardzo trudne

Umtiti jest wdzięczny za szansę od Lecce

FC Barcelona przed sezonem wypożyczyła Samuela Umtitiego do Lecce. W barwach beniaminka Serie A Francuz wyraźnie piłkarsko odżył, a do tego przestały prześladować go kontuzje. Zawodnik chciałby pozostać we Włoszech, a wiele wskazuje na to, że Lecce wykupi go z Dumy Katalonii

W rozmowie z mediami stoper przyznał, że ostatnie lata w Barcelonie były dla niego bardzo trudne. Zawodnik czuł się “uwięziony” w klubie. 

– Czułem, jakbym te cztery ostatnie lata był uwięziony w FC Barcelonie, nie tylko pod względem sportowym, lecz również w tym mieście. Czułem się fatalnie. Wolałem schodzić każdemu z drogi. Na początku grałem na wysokim poziomie i było dobrze. Potem zacząłem odczuwać różnicę w traktowaniu mojej osoby, jakby nikt już we mnie nie wierzył – stwierdził 29-latek. 

– To było dla mnie wyzwanie. Potrzebuję czuć się doceniany, szanowany i użyteczny dla drużyny. Wiem, że uniknięcie spadku nie smakuje tak samo jak wygranie tytułu, ale jestem wdzięczny Lecce, ponieważ przywróciło mi uśmiech na usta – dodał zawodnik. 

Lecce na dwie kolejki przed końcem sezonu nie może czuć się jeszcze bezpieczne. Przewaga beniaminka nad strefą spadkową to tylko trzy punkty.

Czytaj również: Kounde przemówił do kibiców FC Barcelony. Uciął medialne spekulacje

Komentarze