MŚ U-20: Skromna wygrana Portugalii

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019
Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

Gracze kadry Portugalii wygrali z Koreą Południową 1:0. Dla ekipy z Europy jedynego gola zdobył Trincao.

Jak wyglądało spotkanie? Piłkarze z Azji mogli objąć prowadzenie już w piątej minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Cho.

Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się kilkadziesiąt sekund potem, kiedy to Jota zagrał do Trincao, a ten pokonał bramkarza rywali.

W 17. minucie mogło być już 2:0 dla Portugalii. Przewrotką uderzał Leao, ale jednak bez powodzenia.

Cztery minuty potem zawodnicy z Europy stworzyli sobie kolejną sytuację. Leao został jednak zatrzymany przez dobrze interweniującego bramkarza przeciwników.

W 56. minucie Koreańczycy próbowali doprowadzić do wyrównania. Na uderzenie zdecydował się K. Lee, ale bramkarz Portugalii nie miał problemów z tym strzałem.

W 70. minucie Jota huknął z pierwszej piłki. Jego próba nie była jednak wystarczająco precyzyjna.

Kilkadziesiąt sekund potem spotkanie mógł rozstrzygnąć Fernandes, ale nie wykorzystał pomyłki bramkarza Korei Południowej.

W 85. minucie przypomniał o sobie Cho, który uderzył jednak ponad poprzeczką bramki przeciwników.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Portugalia U-20 – Korea Południowa U-20 1:0 (1:0)

1:0 Trincao 7′