Puchar Włoch: Inter zneutralizował Atalantę, bez fajerwerków w Mediolanie

Piłkarze Interu Mediolan

Inter Mediolan pokonał Atalantę (1:0) w meczu 1/4 finału Pucharu Włoch. Drużyna Simone Inzaghiego znalazła się tym samym w półfinale rozgrywek.

• Inter zaliczył drugie z rzędu zwycięstwo we wtorek wieczorem nad Atalantą
  • Gola dla Nerazzurrich strzelił Matteo Darmian
  • Wicemistrzowie Włoch znaleźli się w kolejnej fazie rozgrywek

Inter w półfinale

Inter Mediolan przystępował do wtorkowej batalii, chcąc wykorzystać atut gry na własnym stadionie i wywalczyć awans do kolejnej rundy Pucharu Włoch. Zadanie nie było jednak łatwe, bo na drodze Nerazzurrich stanęła Atalanta. La Dea w tym roku w kilku meczach imponowała skutecznością.

Pierwsza połowa na Stadio Giuseppe Meazza nie była emocjonującym widowiskiem. Zaledwie kilka dobrych momentów było, ale ostatecznie żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki.

Więcej z gry mieli gospodarze, u których blisko zdobycia bramki byli: Hakan Calhanoglu, czy Nicolo Barella, ale żadnemu z wymienionych nie udało się strzelić gola. Turek trafił w 41. minucie w słupek. U gości blisko zdobycia bramki był natomiast Duvan Zapata, oddając strzał głową, ale bez efektu.

Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w 57. minucie. W roli głównej wystąpił Matteo Darmian. Włoch wykorzystał podanie Lautaro Martineza i strzałem z lewej nogi nie dał szans golkiperowi rywali.

Po ponad godzinie gry Jeremie Boga szukał trafienia wyrównującego, oddając uderzenie z mniej więcej 16 metrów. Ostatecznie jednak Andre Onana nie został zmuszony do kapitulacji. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i awans wywalczyli Czarno-niebiescy.