Gol Lewego nie wystarczył, Barcelona za burtą Pucharu Króla [WIDEO]

FC Barcelona przegrała po dogrywce z Athletikiem i pożegnała się z Pucharem Króla (4:2). Kluczowe gole strzelili bracia Nico i Inaki Williams.

Nico Williams
IMAGO / Ricardo Larreina Na zdjęciu: Nico Williams
  • Athletic Club zdołał wyjść na prowadzenie w ćwierćfinale Pucharu Króla już w pierwszej minucie
  • Robert Lewandowski zdołał jednak doprowadzić do wyrównania
  • Ostatecznie, jednak, z dogrywki górą wyszli gospodarze. Decydującą bramkę strzelił Inaki Williams

Lewandowski miał szczęście i nosa; dał gola, który pobudził Barcelonę

FC Barcelona fatalnie weszła w spotkanie ćwierćfinałowe z Athletikiem. Zaspaną Blaugranę “napoczął” już w pierwszej minucie Gorka Guruzeta.

Podopieczni Xaviego Hernandeza bynajmniej się jednak nie poddali. W 26. minucie przeprowadzili szybką akcję lewym skrzydłem. Ostatecznie piłka odbiła się od bramkarza gospodarzy. Robert Lewandowski szybko wystawił nogę i odbił futbolówkę, dając Dumie Katalonii wyrównanie.

Ten gol ewidentnie natchnął kolegów. Nie minęło sześć kolejnych minut, gdy w rajd prawym skrzydłem ruszył Lamine Yamal. 16-latek w swoim stylu ściął do środka i uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Szybko po przerwie ponownie do wyrównania doprowadził Oihan Sancet.

Do wyłonienia półfinalisty potrzebna była dogrywka, w której brylowali bracia Williams. Na końcu pierwszego kwadransa do siatki trafił Inaki, zaś w ostatnich sekundach spotkania wynik ustalił Nico. Tym samym Barcelona pożegnała się z Pucharem Króla, a Los Leones dołączyli do Realu Sociedad i RCD Mallorki.