Copa del Rey: Barcelona nie zawiodła, dwie bramki Lewandowskiego [WIDEO]

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Barcelona w 1/8 finału Pucharu Króla mierzyła się na wyjeździe z trzecioligową Ceutą. “Duma Katalonii” nie zawiodła i wygrała 5:0, choć do 41. minuty na tablicy wyników mieliśmy bezbramkowy remis. Robert Lewandowski strzelił dwa gole.

• Barcelona pokonała Ceutę i awansowała do ćwierćfinału Copa del Rey
  • Dwie bramki dla “Blaugrany” zdobył Robert Lewandowski
  • To pierwsze trafienia Polaka w tych rozgrywkach

Barcelona za mocna dla trzecioligowca, “Lewy” z dubletem

Zdecydowanym faworytem czwartkowego starcia pomiędzy Ceutą a Barceloną była wyżej notowana drużyna ze stolicy Katalonii. Trzecioligowiec rozegrał niezłą pierwszą połowę, a premierowego gola dla gości obejrzeliśmy dopiero w 41. minucie. Wynik otworzył Raphinha – brazylijski skrzydłowy pięknie przymierzył zza pola karnego i dał prowadzenie “Blaugranie”.

Po przerwie worek z golami się rozwiązał, a do siatki rywali trafił nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał dobre podanie od Francka Kessiego i w 50. minucie wpisał się na listę strzelców. To pierwsze trafienie “Lewego” w Pucharze Króla. Były napastnik Bayernu Monachium otworzył zatem swój licznik bramek w tych rozgrywkach.

W 70. minucie prowadzenie zespołu dowodzonego przez Xaviego Hernandeza podwyższył Ansu Fati, który powoli wraca do odpowiedniej dyspozycji. “Barca” na tym nie miała zamiaru poprzestać i cały czas atakowała zranionego przeciwnika, czego efektem była akcja z 77. minuty, którą na gola zamienił Iworyjczyk Franck Kessie.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego jeszcze raz do siatki trafił Robert Lewandowski, czym ustalił wynik meczu. Barcelona wygrała z Ceutą 5:0 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Copa del Rey. Drużyna z Katalonii ma dobry czas, bowiem oprócz tego jest liderem La Ligi oraz sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.