Solskjaer ostro o pomyśle Aguero w Man Utd. “Czym byłaby lojalność?”

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer PressFocus

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer praktycznie wykluczył możliwość pozyskania występującego obecnie w Manchesterze City Sergio Aguero. Norweski szkoleniowiec był również krytyczny wobec zawodników, którzy w przeszłości decydowali się na przenosiny do lokalnego rywala.

Solskjaer wyklucza transfer Aguero

32-letni Aguero po zakończeniu sezonu będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Argentyński napastnik, który dziesięć ostatnich lat spędził w Manchesterze City, potwierdził niedawno, że nie przedłuży wygasającego kontraktu. Wśród klubów do których mógłby trafić wymieniane były między innymi Arsenal, Chelsea i Manchester United. Menedżer Kanonierów Mikel Arteta już wcześniej wykluczył taki transfer, a teraz na ten temat głos zabrał również Ole Gunnar Solskjaer.

– Czym byłaby lojalność, jeżeli grając dla Manchesteru United odszedłbym do rywala? Oczywiście lojalność jest jedną z wartości, które wysoko cenię. Nie spodziewałbym się więc, że jakikolwiek zawodnik, który grał dla danego klubu przez 10 lat, będzie chciał odejść do lokalnego rywala – powiedział menedżer Manchesteru United.

Solskjaer krytycznie o byłych kolegach z drużyny

Dotychczas ponad 40 zawodników reprezentowało oba kluby z Manchesteru United, a wśród nich znajdowali się Andy Cole, Peter Schmeichel, Owen Hargreaves czy Carlos Tevez. Solskjaer był zawodnikiem Czerwonych Diabłów, gdy pierwsza dwójka decydowała się na przenosiny do City.

– Wiem, że jesteśmy profesjonalistami, ale kiedy grasz dla Manchesteru United, to nie idziesz do Manchesteru City. Były takie przypadki i tak naprawdę nie akceptowałem tych transferów, jeżeli mogę tak powiedzieć. Nie chcę wymieniać nazwisk, ale wszyscy wiecie, na kogo wskazuję palcem. Nie muszę tego mówić – dodał Solskjaer.

Komentarze