Triumfator Premier League poprowadzi beniaminka

Claudio Ranieri
Claudio Ranieri Pressfocus

Watford potrzebował dnia na znalezienie nowego trenera. Beniaminka poprowadzi Claudio Ranieri, który kilka lat temu wygrał sensacyjnie Premier League.

  • Claudio Ranieri nie kończy kariery trenerskiej
  • Doświadczony Włoch znów będzie pracował w Premier League
  • Ranieri poprowadzi Watford

Ranieri wrócił do Premier League

Jednym z beniaminków sezonu 2021/2022 w Premier League, jest Watford. Szerszenie efektownie przywitały się z elitą, ponieważ pokonały Aston Villę (3:2). Wyeliminowały także Crystal Palace w Pucharze Ligi Angielskiej. Wraz z upływem czasu nie było już tak dobrze.

Xisco Munoz poprowadził Watford w siedmiu spotkaniach. Jego podopieczni zdołali wywalczyć siedem punktów, co dawało miejsce w tabeli. Wyniki nie były zatem tragiczne, a mimo tego włodarze klubu w niedzielę 3 października poinformowały, że Hiszpan nie będzie już dłużej trenerem Watfordu.

Na Vicarage Road nie potrzebowali dużo czasu do namysłu w kwestii zatrudnienia nowego szkoleniowca. Dzień po zwolnieniu Munoza, ogłoszono jego następcę. Został nim doskonale znamy kibicom angielskiego futbolu Claudio Ranieri.

Ostatnim miejscem pracy doświadczonego włoskiego szkoleniowca była Sampdoria, którą przestał prowadzić wraz z końcem poprzedniej kampanii. Ranieri to postać znana przede wszystkim z tego, że z wówczas przeciętnym Leicester City wygrał pięć lat temu Premier League. Na angielskich boiskach oglądaliśmy go jeszcze w roli trenera Fulham. Ranieri z najlepszą ligą na świecie ponownie przywita się 16 października, gdy Watford zagra z Liverpoolem.

Czytaj także: Pierwszy trener w Premier League stracił pracę

Komentarze